UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посол ЄС прокоментував євроінтеграційні плани України

Порошенко заявив про плани інтеграції до Енергосоюзу ЄС, Спільного цифрового ринку, Митного союзу ЄС і підписання угоди з Шенгеном. Мінгареллі бачить реалістичними тільки перші дві цілі.

У найближчі декілька років перед Україною стоїть складне завдання імплементації положень Угоди про асоціацію та вільну торгівлю, вважає голова представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі.

"Перед тим як розмірковувати про митний союз з ЄС, ви маєте виконати глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі, яка є частиною Угоди про асоціацію", - сказав він в інтерв'ю виданню "Європейська правда".

За його словами, це займе більше п'яти років. "А коли буде значний прогрес у виконанні Угоди про асоціацію – тоді будемо говорити про наступний крок", - додав він.

Щодо угоди з Шенгеном, Мінгареллі зазначив: "Зараз в ЄС ведуться розмови навіть про те, щоби відновити контроль на кордонах всередині Шенгену, у зв'язку з міграційною кризою та тероризмом. Чи є реалістичним те, щоби за цих обставин був розглянутий запит будь-якої країни-партнера про її асоціацію з Шенгеном? Дуже сумніваюся в цьому".

"А от питання digital agenda (цифрового порядку денного) видаються цілком доречними. Комісар Оттінгер на початку 2016 року відвідував Україну, і ще тоді говорилося, що було б чудово, якби Україна почала поступово входити до європейського цифрового ринку. Отже, ця мета є досяжною", - додав він.

Мінгареллі зазначив, що Україна вже є членом Енергетичної хартії ЄС. "Ви ставите за мету інтеграцію електричного та газового ринків України з європейським. Отже, робота над приєднанням до Енергетичного союзу – гарна ідея", - сказав посол.

20 листопада президент України Петро Порошенко нагадав, що ще влітку на Саміті Україна-ЄС запропонував лідерам ЄС ініціативу щодо поступової секторальної інтеграції України. "Це інтеграція до Енергосоюзу ЄС та приєднання до Спільного цифрового ринку", - сказав він.

"Ще одна дуже амбітна ціль. Ми зробимо все, щоб Україна швидше повернулася в Європу і тому запропонували ще один формат наших відносин - підписання асоціації з Шенгенською зоною, тобто поглиблення безвізу. Ще одна позиція – це орієнтир на Митний союз Євросоюзу, щоб не було ніяких митних перевірок і створили єдиний митний простір з Євросоюзом", - підкреслив Порошенко.