UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посол України в Німеччині закликав майбутню коаліцію “поховати Північний потік 2 на дні Балтики” – WELT

США своєю заявою про санкції щодо “Північного потоку 2” хочуть нагадати Німеччині, що Берлін має дотримуватися своєї частини домовленостей з Вашингтоном. 

Через нарощування військ РФ біля українських кордонів та значне загострення ситуації вздовж лінії розмежування на Донбасі посол України у Німеччині Андрій Мельник коментарі німецькій газеті WELT публічно закликав майбутню коаліцію “світлофору” - СДПН, ВДП і Зелені - негайно відреагувати на нарощування військової присутності РФ та направити Москві жорстке повідомлення шляхом “поховання «Північного Потоку -2» на дні Балтійського моря”.

Зазначимо, що у понеділок уряд США оголосив про нові санкції проти "Північного потоку 2", які зачіпають кіпрську судноплавну компанію та судно. Таким чином, Вашингтон взяв дивний курс, що крениться.

У травні адміністрація Байдена скасувала санкції проти компанії, яка експлуатує газопровід, щоб не злити Німеччину, пише видання. Крім того, було висловлено думку, що завершенню будівництва трубопроводу в жодному разі вже неможливо запобігти. Тепер США роблять крок назад - із заходами, які не запобігають введенню в експлуатацію, а, у крайньому разі, відстрочать його. Чого хочуть добитися США за допомогою нових санкцій?

Газета пише, що цим США хочуть нагадати Німеччині, що вона повинна дотримуватися своєї частини домовленостей з американцями.

На практиці ж вже минуло багато тижнів, але жодні переговори не проводилися з Україною щодо економічних та політичних компенсацій за [введення в експлуатацію] газогону "Північний потік 2".

І хоча з часу оприлюднення спільної заяви вже минули 123 дні, до сьогодні так нічого і не відбулося, щоб усунути всі досі чинні економічні та безпеково-політичні загрози для України через газопровід «Північний потік 2»", - наголосив посол України в Німеччині Андрій Мельник у вівторок у розмові з WELT.

Посольство Федеративної Республіки Німеччина

Якраз навпаки: [за цей час] як ніколи гострою постала небезпека нового воєнного нападу Росії”, - додав посол. 

Мельник підкреслив, що загроза масштабного вторгнення Путіна наче Дамоклів меч висить над головою України на тонесенькій ниточці.  

Український посол висловив закид Німеччині у тому, що вона не сприймає з належною серйозністю наявну небезпеку скупчення російських військ на українському кордоні. 

На жаль, до цієї безпрецедентної ескалації в Берліні ставляться занадто легковажно. Таке ігнорування може незабаром зіграти злий жарт і дати рикошетом по самій же ФРН”, - застерігає Мельник.

Саме тому ми закликаємо «світлофорну» коаліцію негайно втрутитися на політичному рівні і раз і назавжди поховати «Північний потік 2» на дні Балтійського моря”, - наголосив посол.

Читайте також: Запуск "Північного потоку-2" посилить залежність ЄС від Росії — Кислиця

Нагадаємо, 16 листопада німецький регулятор BNetzA призупинив сертифікацію газопроводу через невідповідність «організаційної форми» оператора Nord Stream AG європейському газовому законодавству: той має бути повністю відокремлений і незалежний від російського «Газпрому». Російський газовий монополіст погодився створити формально незалежну дочірню компанію чинного оператора для управління тією частиною газопроводу, яка розташована в Німеччині.

Україна також братиме участь у сертифікації газопроводу. Київ наполягає на тому, що до російського газопроводу та оператора правила європейського газового ринку мають застосовуватися повною мірою. За сприятливого для Росії результату, сертифікація «ПП-2» завершиться в березні.

Росія використала у власних інтересах ситуацію на світовому ринку після пандемії та знизила поставки, що стало одним із факторів вибухового зростання цін на газ у Європі. Москва дає зрозуміти європейським партнерам, що збільшення поставок газу можливе за умови схвалення сертифікації оператора «ПП-2». Докладніше про те, чого домагається Кремль, читайте у статті Михайла Гончара ««Північний потік-2»: три мети Путіна і як його зупинити» у ZN.UA.