UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посол у ФРН розповів, що мають усвідомити німці для зацікавленості у вступі України в НАТО

Дискусії про майбутнє членство України в Альянсі тривають, але позиція Німеччини залишається нечіткою. 

Серед представників уряду та громадян Німеччини з’явиться власне зацікавлення в тому, щоб Україна вступила в НАТО, коли вони усвідомлять, що одна наша держава робить те, заради чого свого часу створили весь Альянс. Про це заявив посол в Берліні Олексій Макеєв у інтерв'ю редактору відділу міжнародної політики ZN.UA Тетяні Силіній "Посол України Олексій Макеєв: «Я відчуваю, що сьогодні Німеччина допомагає нам перемогти»".

Він уточнив, що Північноатлантичний блок утворили для захисту від радянської агресії, а зараз Україна сама протистоїть російській навалі. Задля приходу цього усвідомлення дипломатам треба працювати з внутрішніми переконаннями і наративами у ФРН.

"Це не робота з заявами. Заяви тільки показують ці системні зміни – зміну епох, Zeitenwende, як каже канцлер Шольц. А ми придумали іншу назву – Betrachtungswende – це зміна точки погляду", – додав Макеєв.

За словами дипломата, зараз на офіційному та експертному рівнях тривають дискусії про членство України в НАТО. Він наголосив: "І рішення щодо цього, ми наполягаємо, має прийматися ще в цьому тисячолітті, а не в наступному. Ми працюємо, аби воно було прийняте ближчим часом".

Водночас, посол не став детально коментувати поточну позицію Німеччини щодо майбутнього нашої держави в Альянсі та зміст недавньої розмови президента України Володимира Зеленського з канцлером Олафом Шольцем у Берліні стосовно цього. Також Макеєв не відповів, чи вагається ФРН у питанні вступу.

"Тема НАТО є дуже важливою. Їй присвячено окремий – 13-й – параграф (він має вже оголошені раніше розмиті твердження про розширення партнерства України та НАТО й інше – ред.) Спільної декларації України і Німеччини і дуже значну частину розмови президента з федеральним канцлером. Але що там відбувалося за зачиненими дверми, я вам зараз розказувати не буду", – сказав він.

Читайте також: Кулеба: якщо Німеччина хоче безпечної і процвітаючої Європи, Україна має бути членом НАТО

Дипломат нагадав, що рішення в НАТО приймають консенсусом, а певні ключові країни задають тон. Через це було б неправильно після котрогось із візитів оголосити, що нічого не вийшло. Київ продовжує працювати далі, щоб отримати повну підтримку, у тому числі з боку Берліна.

"Повторюся: президент особисто присвятив цій темі велику частину своїх розмов. Я впевнений, що за тієї «хімії» і в цих «погодних умовах» ми вийдемо на добрий результат", – наголосив Макеєв.

Однак, за його словами, у Німеччині багато не думають про гарантії безпеки для нашої держави після завершення війни, щоб захистити її від потенційних нових нападів. Там сприймають пропозиції української сторони.

Кількома днями раніше голова комітету німецького Бундестагу з міжнародних справ, депутат від керівної Соціал-демократичної партії Міхаель Рот висловився на підтримку вступу України в НАТО. На його думку, липневий саміт у Вільнюсі має дати чіткий сигнал про те, як може виглядати шлях нашої держави до надійних гарантій безпеки з метою членства в Альянсі.