UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посол Німеччини вважає, що можлива імплементація "формули Штайнмаєра" відбудеться не скоро

"Формула" може відбутися тільки тоді, коли ми дійдемо до процесу організації виборів", - заявила Анка Фельдгузен.

Імплементація так званої "формули Штайнмаєра" в Донбасі відбудеться не скоро, тільки, коли сторони дійдуть до процесу організації виборів, заявила посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Я хочу підкреслити, що ця формула може відбутися тільки тоді, коли ми дійдемо до процесу організації виборів, коли будуть усі для цього умови. Як на мене, до виборів ще дуже довго і є ще інші кроки, які потрібно зробити", - зазначила дипломат.

Фельдгузен також вважає, що українське суспільство негативно відреагувало на узгодження цієї "формули" на переговорах у Мінську нібито через слабку інформованість щодо обставин її виникнення.

"Вона була запропонована десь три роки тому Франк-Вальтером Штайнмаєром, коли не було ніякого прогресу в переговорах. У Мінських домовленостях є багато пунктів, як амністія, вибори або закон про особливий статус, а "формула Штайнмаєра" була спробою запропонувати зробити менші кроки, тобто визначити, що повинно відбутися в першу чергу, а що в другу", - розповіла дипломат.

Посол також стверджує, що метою "формули" не є зміна порядку Мінських угод.

1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що Тристороння контактна група погодила "формулу Штайнмаєра". Він також анонсував розробку нового законопроекту про "особливий статус" Донбасу з урахуванням "формули Штайнмаєра".

Заяви Зеленського спровокували масові протести в Києві й інших українських містах. Найчисленнішою стала акція "Ні капітуляції!" у День захисника України 14 жовтня. Проти "Формули Штайнмаєра" виступили низка обласних і міських рад.

Реалізації "формули Штайнмаєра" вимагає РФ. У Кремлі заявили, що наполягатимуть на "письмових гарантіях" напередодні та під час саміту "Нормандської четвірки".

Детальніше про "формулу Штайнмаєра" і наслідки її можливої реалізації читайте у статтях Тетяни Силіної "Формула вибору" і Костянтина Єлісєєва "Диявол – у формулі", а про перспективи виборів у ОРДЛО - в статті Ольги Айвазовської "Негнучкі лінії і вибори на Донбасі".