Дискусії щодо НАТО і того, як вбудувати в Україну структури безпеки, тільки заново почалися. І будувати якісь узагальнюючі висновки через тиждень після опублікування коаліційної угоди ще не можна. Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів посол Канади в Україні Роман Ващук.
Він також підкреслив, що на переконання Канади, Україна має право вибирати, в які структури безпеки вона хоче входити, і Канада відкрито і позитивно розглядає можливість такої кандидатури.
"Позитивно те, що генсек НАТО зазначив: двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни. Наш підхід також є підходом відкритих дверей", - зазначив Ващук, додавши при цьому, що зараз для України вкрай важливо наблизити свою філософію і стандарти Збройних сил України до стандартів НАТО.
Ващук зазначив, що Україні на шляху до НАТО, в першу чергу, необхідні реформи і зміни. "У Збройних силах України досі були вкрай негнучкі вимоги до визнання будь-яких тренінгів та військових підготовок", - каже посол.
"Ми пропонували, наприклад, натренувати військово-морських офіцерів з нуля протягом двох років. Це було кілька місяців тому. Нам відповіли: у нас в Україні навчання триває чотири роки, тому ми не можемо визнати якісь там ваші тренінги протягом двох років", - розповідає Ващук.
За його словами, має відбутися взаємне визнання стандартів і тренінгів військових. "Це допоможе нам співпрацювати. Впровадженням схожих змін Україна зможе переконати щоразу більше партнерів, що вона підходить для такого клубу, як НАТО і може в майбутньому брати в ньому повноцінну участь", - додав посол.
Детальніше про те, як Канада допомагає Україні на світовій арені, про зброю і входження в НАТО, читайте в повній версії інтерв'ю Романа Ващука для ZN.UA.