UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порядок призначення директора ДБР початково ставить під сумнів легітимність органу - Трепак

Конституція не наділяє президента правом призначати директора ДБР.

Державне бюро розслідувань (ДБР) абсолютно штучно "загнали" під президента ще на етапі прийняття профільного закону, встановивши, що директора ДБР призначає президент.

Про це пише в своїй статті для DT.UA екс-заступник глави СБУ Віктор Трепак.

Він зазначає, чт Конституція, що передбачає виключний перелік повноважень глави держави (що неодноразово у своїх рішеннях відзначав, Конституційний суд), таким правом його не наділяє.

Читайте також: У ГПУ дали прогноз щодо початку роботи ДБР

"Відтак, встановлений законом порядок призначення директора ДБР з самого початку ставить під сумнів легітимність (конституційність) діяльності цього органу, що, у разі політичної потреби, може призвести до блокування його роботи та розвалу розслідуваних ним справ. До того ж, як свідчить зовсім недавня вітчизняна практика, такі неконституційні кроки ведуть до узурпації влади", - йдеться в статті.

Нагадаємо, як пише Трепак, нова владна команда взяла під свій контроль "старі" правоохоронні органи (ГПУ, СБУ та МВС) і активно займається "прирученням" нових - НАБУ і САП.

Детальніше про ситуацію з антикорупційними органами в Україні читайте у статті Віктора Трепака "Правоохоронна реформа на фінішному старті" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".