UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко звільнив двох членів комісії з регулювання сфери енергетики

Президент підписав відповідні укази.

Президент України Петро Порошенко своїми указами звільнив двох членів Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) – Андрія Геруса і Юлію Ковалів.

Відповідні укази оприлюднені на сайті глави держави.

У свою чергу, Герус повідомив, що сам написав заяву про звільнення з займаної посади. "Друзі, я вирішив завершити свою роботу в НКРЕКП і попросив президента прийняти відповідне рішення про моє звільнення", - написав він на своїй сторінці в соцмережі. "На біржу", - уточнив він, відповідаючи на питання про свої подальші плани.

Нагадаємо, Андрій Герус був призначений членом НКРЕКП в кінці серпня 2014 року, коли президент України підписав укази про створення комісії та затвердив її персональний склад, що складається з голови та шести членів.

До приходу в НКРЕКП Герус тривалий час (з 2007 року) працював в інвестиційній компанії "Конкорд Капітал".

В рамках своєї роботи в НКРЕКП Юлія Ковалів вирішувала проблему монополії на ринку енергоносіїв, а її ключовим досягненням стала розробка, узгодження та супровід Закону України "Про ринок газу", який значно лібералізував цю критично важливу для енергонезалежності України галузь. Разом з членами уряду вона вела переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і відповідала за запуск процесу поділу природних монополій на ринку газу.

26 червня Кабінет Міністрів України розглянув подання Міненергорозвитку на призначення Ковалів першим заступником міністра економічного розвитку і торгівлі України. Згідно з інформацією, планується, що в міністерстві вона буде координувати реформу антимонопольного законодавства, роботу з донорами та залучення інвестицій в Україну.

НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачанні, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробки та захороненні побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики в цих сферах.

Як писав раніше ZN.UA, на думку експертів, сьогодні НКРЕКП не є двигуном реформ на енергоринку. Якщо ще два роки тому саме регулятор був двигуном реформ на енергоринку, то після його ліквідації і створення нового органу керівництву останнього довелося оперативно змінювати регуляторну базу аж ніяк не для проведення реформ.