Президент України Петро Порошенко заявив, що Київ готовий провести вибори в Донбасі, але для цього потрібно, щоб звідти були виведені іноземні війська.
"Єдине, що нам потрібно - просто щоб іноземні війська були прибрані з цієї території", - сказав Порошенко в інтерв'ю програмі Бі-бі-сі Newsnight.
Він зазначив, що Верховна Рада готова врахувати специфіку виборів у Донбасі.
"У нас є півтора мільйона внутрішньо переміщених осіб, яким довелося покинути територію через російську агресію, і ми в демократичному суспільстві повинні дати їм можливість проголосувати", - повідомив український президент.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін 7 жовтня відзвітував у Верховній Раді про результати зустрічі "нормандської четвірки" і відповів на питання депутатів про майбутніх місцевих виборах у Донбасі, амністії для учасників конфлікту і виведення російських військ з Донецької та Луганської областей.
6 жовтня, "ДНР" і "ЛНР" погодилися перенести місцеві вибори. Це стало можливим внаслідокдомовленостей "нормандської четвірки" 2 жовтня. Однак бойовики традиційно висунули ряд умов: особливий статус Донбасу, не допустити переслідування і покарання осіб - учасників подій на території Донецької і Луганської областей, а також прийняти поправки до Конституції в погодженій з ними редакції.
2 жовтня в Парижі завершилися переговори лідерів України, Німеччини, Франції і Росії в"нормандському форматі", які стосувалися врегулювання збройного конфлікту на Донбасі. В результаті цих переговорів були досягнуті домовленості про проведення місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях за українським законодавством, надання імунітету учасникам виборів та амністії членів незаконних формувань, передачу контролю над державним кордоном українській стороні і відведення озброєнь від лінії зіткнення. Також сторони взяли на себе зобов'язання виконати мінські угоди до кінця 2015 року.
Як писав Сергій Рахманін у статті для ZN.ua "Конституляція?", Захід намагається змусити Київ провести вибори в окупованому Донбасі. Європа, а віднедавна і Сполучені Штати, не бачать в осяжному майбутньому іншого виходу із ситуації, ніж той, який запропоновано Мінськими угодами. У конституційній децентралізації вони бачать шлях локалізації, замороження конфлікту, що дозволить на деякий час звільнитися від головного болю з приводу України.