UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко затвердив новий військово-адміністративний поділ території України

Необхідність зміни військово-адміністративного поділу території України обумовлена положеннями Воєнної доктрини України, йдеться у підписаному Порошенко указі.

Президент України Петро Порошенко своїм указом затвердив новий військово-адміністративний поділ території України. Глава держави ввів у дію відповідне рішення РНБО від 27 січня 2016 року, повідомляється на сайті глави української держави.
Сухопутна територія України поділяється на чотири військово-сухопутні зони і окремий військово-сухопутний район, які є районом відповідальності оперативних командувань "Північ", "Південь", "Захід" і "Схід".
Повітряний простір України ділиться на три військово-повітряні зони і один окремий військово-повітряний район, які є районом відповідальності повітряних командувань "Захід", "Південь" і "Центр".
Морський простір з урахуванням правового статусу тимчасово окупованих територій внутрішніх морських вод і територіального моря України навколо Кримського півострова і окремого району Донецької області ділиться на "Чорноморську" і "Азовська" військово-морські зони відповідальності командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
"Військово-адміністративний поділ території України встановлює територіально-географічні межі відповідальності органів військового управління Збройних Сил України за виконання військово-адміністративних функцій у сфері оборони на суші, у повітряному і морському просторі з урахуванням території, згідно з законами України і постановами Верховної Ради України визнана тимчасово окупованій", - йдеться в тексті указу президента.
Необхідність зміни військово-адміністративного поділу території України обумовлена положень Воєнної доктрини України, які передбачають механізми реагування на актуальні загрози військової безпеки держави, зокрема з боку Російської Федерації, а також структурними змінами в системі управління Збройних Сил України, удосконалення якої відбувається відповідно до Задуму реформування Збройних сил України та Стратегічного замислу застосування Збройних сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів з відсічі збройної агресії проти України, затверджених президентом України.
"Указ президента визначає і нормативно регулює питання розмежування території держави на військово-адміністративні райони в інтересах забезпечення оборони України", - сказано в тексті указу.
Читайте також: Президент створив ще кілька військово-цивільних адміністрацій в Донецькій області
27 січня 2016 року Рада національної безпеки і оборони України на засіданні ввечері розглянув і затвердив державне оборонне замовлення на 2016 рік і нове військово-адміністративний поділ території України, а також Стратегію кібербезпеки.
На засіданні РНБО Порошенко назвав Росію головною військовою загрозою в тривалій перспективі. Президент зазначив, що нове військово-адміністративне районування дасть можливість підвищити ефективність виконання завдань з мобілізаційної підготовки, оптимізувати систему територіальної оборони держави з урахуванням досвіду, якого ми набули за останні два роки.

27 січня Верховна Рада прийняла постанову про визнання Російської Федерації країною-агресором. У постанові ВР закликає парламенти іноземних держав та міжнародні організації також визнати Росію країною-агресором, посилити тиск на неї і визнати терористичними організаціями "ДНР" і "ЛНР".

За даними опитування Центру Разумкова, переважна більшість (71,1%) громадян України вважають, що Росія є державою-агресором, стороною конфлікту на Сході України, а "ДНР" і "ЛНР" – терористичні організації, які не є представниками населення відповідних територій (64,9%).