Колишній президент України Петро Порошенко прибув сьогодні в Офіс генерального прокурора, аби Ірина Венедіктова власноруч вручила йому повідомлення про підозру. Оскільки цього не сталося, колишній гарант вважає, що про підозру його так і не повідомили, попри свідчення ДБР, яке переконує у зворотньому. Про це повідомляє видання "Кореспондент".
Зазначається, що Венедіктова сперше намагалася спростувати інформацію про те, що підозра від ДБР - це напади на лідера опозиції, а коли Порошенко почав критикувати роботу відомства, генеральний прокурор покинула зустріч.
"Поспілкувавшись з нами близько сорока хвилин, пані генеральний прокурор втекла. Ми повідомили, що в будь-який час готові знову приїхати до неї, залишили телефони, і як тільки вона звільниться, ми приїдемо до неї, в тому числі для здійснення цих дій (оголошення підозри - ред). Ми впевнені, що за сьогоднішніми діям пані Венедіктова отримала конкретну вказівку з ОП, а саме від Зеленського. Таким чином Венедіктова хоче вручити підозра двом президентам - Порошенку і Зеленському ", - заявив Порошенко.
Про те, що ДБР готується вручити Петру Порошенку підозру за фактом можливого незаконного призначення і звільнення на посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України Сергія Семочка заявляв ще колишній керівник Держбюро розслідувань Роман Труба в грудні минулого року.
За місяць до цього журналісти Bihus.Info вказали на те, що Семочко міг домовитися з Порошенком про незаконне звільнення його з зазначеної вище посади, яке тепер він оскаржує у суді.
17 жовтня голова СЗР Єгор Божок заявив про відсутність правових підстав для відсторонення від посади його першого заступника Семочка. У свою чергу в рішенні Шевченківського райсуду Києва було зазначено, що контррозвідка СБУ підтвердила: дружина і дочка Семочка мають російське громадянство.
Слідство звернулося до суду з проханням дати доступ до телефону Семочко та його сім'ї за майже 5 років. Суд клопотання задовольнив, дозволивши правоохоронцям дослідити, зокрема, звідки дзвонили Семочко, його дружина і дочка.
За даними проекту журналістських розслідувань Bihus.Info, ексголова ГУ СБУ в Києві та Київській області, колишній заступник голови СЗР Сергій Семочко має безпосереднє відношення до втручання СБУ в процес державних закупівель препаратів для перитонеального діалізу.
Дії СБУ призвели до призупинення закупівель, і пацієнти залишалися без необхідних медикаментів. Постачальники медпрепаратів для діалізу підрахували, що пауза в поставках призвела до смерті 200 людей.