UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко вже підписав "закон Луценка"

Для візування такого потрібного президенту закону знадобилося всього дві години.

Порошенко дуже поспішає призначити Луценка генеральним прокурором

Президент Петро Порошенко вже підписав прийнятий Верховною Радою буквально дві години тому закон, який дозволяє Юрію Луценку стати генпрокурором.

"Після того, як закон вступив в адміністрацію президента з Верховної Ради, він був підписаний президентом", - повідомив прес-секретар глави держави Святослав Цеголко агентству "Інтерфакс-Україна" вдень у четвер, 12 травня.

За інформацією DT.UA, закон оприлюднять в офіційній пресі вже сьогодні. Документ опублікують в спеціальному сьогоднішньому номері "Президентського вісника", причому, він має вийти з друку до 16:00 щоб встигнути вступити в силу до голосування в Раді вже за призначенням Юрія Луценка новим главою ГПУ.

Даний законопроект (№4645 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо діяльності Генеральної прокуратури України") був зареєстрований у парламенті напередодні в середу, 11 травня. У четвер його включили до порядку денного, і відразу ж прийняли в цілому 258 голосами.

Два дні тому Рада провалила аналогічний законопроект - тоді за документ не вистачило лише двох голосів (проголосували 224 депутати).

Законом спрощено вимоги для кандидатів, які претендують на призначення генеральним прокурором України.

Так, частина 3 статті 40 "Призначення Генерального прокурора України" закону "Про прокуратуру" викладена в новій редакції. Згідно з нею, на посаду глави ГПУ "може бути призначений громадянин України, який: має вищу освіту і стаж роботи у галузі права або досвід роботи в законодавчому та/або правоохоронному органі не менше п'яти років...".

Голоси за законопроект дали 130 депутатів фракції БПП (ще 5 – проти, 2 – утрималися), 76 депутатів з "Народного фронту" (ні одного або проти утрималося), а також 14 депутатів з групи "Воля народу" і все 20 - з групи "Відродження". На підтримку законопроекту проголосували також 3 депутата фракції "Опозиційний блок" і один – від фракції "Радикальної партії Ляшка". Ще 14 голосів "за" надійшло від позафракційних парламентаріїв.

Проти закону голосували всі депутати від фракцій "Самопоміч" (24 голоси проти) і "Батьківщина" (13 – проти), а також 14 позафракційних.