UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко розповів про зустріч із Новинським напередодні об'єднавчого Собору

За словами президента, він пообіцяв депутату жорстку реакцію на організований підвіз "титушек".

Президент України Петро Порошенко повідомив, що намагався переконати голову парламентської фракції "Опозиційного блоку" Вадима Новинського у неприпустимості провокацій, спрямованих на зрив об'єднавчого Собору, що відбувся в Києві в суботу, 15 грудня.

"Спілкувався, тому що знав, що він планує привести "тітушок". І особисто попередив - тому що це справа державного значення - тоді ми реагуватимемо, якщо хоч один оплачений автобус "тітушок" з'явиться", - розповів глава держави у ході прес-конференції в Києві у неділю, 16 грудня.

При цьому Порошенко підкреслив, що неприпустимо, щоб президент вказував правоохоронним органам, стосовно кого вести слідчі дії.

"Якщо я зараз даватиму вказівку затримувати когось - Новинського чи не Новинського - це стосується багатьох, це посилить позиції цих осіб при зверненні в майбутньому до Європейського суду з прав людини. У нас є практика, коли влада втручається, і відбувається посилення правової позиції фігуранта", - пояснив президент.

"Я не збираюся вказувати, хто повинен сидіти, а хто має бути відпущений", - запевнив Порошенко.

Як повідомлялося, 15 грудня об'єднавчий Собор у Києві затвердив Статут Православної церкви України і обрав митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія її предстоятелем – митрополитом Київським і всієї України. 6 січня він отримає від Вселенського патріарха Варфоломія Томос про автокефалію української церкви.

29 листопада завершився триденний Синод Вселенського патріархату, одним з рішень якого стало затвердження проекту Статуту Православної церкви України.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській помісній церкві. На Фанарі заявили про те, що процес надання Томосу триватиме. Синод Вселенського патріархату визнав канонічними ієрархів і таїнства УПЦ КП і УАПЦ, визнав недійсною накладену Москвою на патріарха Філарета анафему і скасував надане у 1686 році московському патріарху право висвячувати київського митрополита.

13 листопада УПЦ МП ухвалила постанову про відмову підтримати автокефалію та припинення євхаристичного спілкування з Константинополем.

Вселенський патріарх Варфоломій пояснив, що після об'єднавчого Собору глава УПЦ МП Онуфрій втрачає право називатися митрополитом Київським.

Детальніше про майбутнє помісної Православної церкви України читайте в статті Катерини Щоткіної "Просто автокефалія" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".