UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко поїхав до Меркель, щоб показати серйозне ставлення до Мінських угод – Die Welt

Німецький канцлер недарма наголосила, що санкції проти Росії можуть бути зняті лише у разі виконання всіх умов угоди.

Візит президента України Петра Порошенка в Берлін показав, що до повної реалізації Мінських угод, яким скоро виповниться рівно рік, ще дуже далеко. Вони повинні були завершити війну в Донбасі, але сьогодні навіть стабільного режиму припинення вогню не вдалося досягти.

Про це на сторінках Die Welt пише Юля Смірнова, коментуючи зустріч українського президента з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель. На думку оглядача, Порошенко приїхав у німецьку столицю для того, щоб запевнити у своїй прихильності до Мінських угод.

"Альтернативи цим угодам не існує", - запевнив він.

У свою чергу, Меркель підтримала цю заяву українського президента, додавши, що і німецька сторона теж хоче "працювати далі" на основі домовленостей, досягнутих у столиці Білорусі майже рік тому. У цей же час, очевидно, що дуже мало пунктів були реалізовані за цей час. Навіть сталого режиму припинення вогню в Донбасі досі немає. На передовій досі відбуваються сутички і часом із застосуванням забороненої Мінськими угодами тяжкої бронетехніки, яка нібито вже відведена.

"Неприйнятно, щоб реалізація мінських угод здійснювалася виключно завдяки одностороннім крокам", - сказав Порошенко.

У свою чергу, Меркель знову заявила, що санкції проти Росії можуть бути зняті лише в тому випадку, якщо вона виконає всі пункти Мінських угод і поверне Україні контроль над її суверенними територіями і кордоном.

Зустріч Порошенка з Меркель відбулася на тлі зусиль Кремля звинуватити саме Київ у невиконанні Мінських угод. Водночас Верховна Рада повинна була цієї зими розглянути зміни до Конституції, але не зробила цього. Тому в цій ситуації, на думку оглядача, Порошенко хотів показати Меркель, що він досі серйозно ставиться до Мінських угод.

"Дуже малоймовірно те, що Рада надасть особливий статус Донецьку і Луганську. Але Порошенко хоче показати в Берліні, що конституційна реформа не відкладається на невизначений термін", - вважає український політолог Володимир Фесенко.

Однак, крім того, що Україна не поспішає змінювати свою Конституцію, проблем з виконанням Мінських угод вистачає. Спостерігачі ОБСЄ досі не мають доступу до всіх об'єктів на захопленій проросійськими бойовиками територіях, сутички не припиняються, Москва не повернула Києву контроль над українським кордоном і продовжує відправляти зброю.

Крім того, без рішення лишається питання про те, хто повинен відбудувати Донбас. І це ж, окрім конституційної реформи в Україні, швидше за все, було предметом обговорення українського президента з канцлером Німеччини.

В свою чергу, Меркель після переговорів з Порошенком "конструктивно" обговорила з Путіним вибори в Донбасі. Згідно з інформацією, "канцлер Меркель дала зрозуміти президенту РФ, що для подальшого прогресу в справі досягнення всеосяжного політичного врегулювання ситуації в Донбасі необхідно забезпечити дотримання режиму припинення вогню, забезпечити необмежений доступ спостерігачів ОБСЄ, в тому числі, і до державного кордону України".

Як писало раніше DT.UA, джерела в адміністрації президента і РНБО заявляють, що сьогодні закони про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО та амністії для учасників подій у Донбасі цікавлять Кремль більше, ніж конституційні зміни.

На думку заступника голови Верховної Ради Оксани Сироїд, Кремль намагається легалізувати і легітимувати власний контроль на окупованих територіях, і для цього накинув світові чергову "жуйку" про необхідність проведення виборів "в окремих районах Донецької і Луганської областей" та передвиборної "амністії" для бойовиків і російської агентури.