UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко підписав закон про перейменування УПЦ Московського патріархату

Верховна Рада прийняла відповідний закон 20 грудня.

Президент Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій, які входять до структури релігійної організації, керівний центр якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України".

Мова йде про перейменування колишньої Української православної церкви Московського патріархату, яка тепер має в своїй назві вказати належність до Російської православної церкви (РПЦ).

"Люди мають конституційне право вільного вибору віросповідання. Зазначені зміни до закону створюють кращі умови для реалізації такого права для тих, хто вирішуватиме, до якої ж православної юрисдикції належати… Чи то до новоствореної автокефальної Православної церкви України, чи то до тієї церкви, яка наполягає на збереженні свого зв'язку і залежності від РПЦ", - цитує Порошенка його прес-служба.

Нагадаємо, що Верховна Рада 20 грудня прийняла у цілому закон, що зобов'язує колишню Українську православну церкву Московського патріархату в своїй назві вказати належність до Російської православної церкви. Зміни до назви та статуту мають бути внесені впродовж чотирьох місяців після набуття законом чинності.

15 грудня Об'єднавчий Собор, що проводився у Софії Київській, обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) головою помісної української церкви. 6 січня він отримає від Вселенського патріарха Варфоломія Томос про автокефалію української церкви.

Натомість УПЦ МП заявила про невизнання результатів собору та підтвердила заяву про припинення євхаристійного спілкування з Констинопольським патріархатом.

Докладніше читайте в матеріалі Катерини Щоткіної "На півдорозі до Храму" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".