UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко обґрунтував відкликання законопроекту про "Держслужбу" неправдивою інформацією - ЗМІ

Президент заявив, що законопроект про "Держслужбу" не підтримує ЄС, хоча за даними ЗМІ, Євросоюз не висловлював заперечень щодо законопроекту.

Президент Петро Порошенко на закритому засіданні Національної ради реформ 18 вересня запропонував відкликати законопроект про державну службу, обґрунтувавши це неправдим твердженням про претензії з боку ЄС, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на кілька учасників НСР і джерел у структурах Євросоюзу.

Видання нагадало, що проект закону "Про держслужбу" був розроблений за фінансування ЄС; європейці очікували його прийняття ще в минулому році. ЄС виділив 90 мільйонів євро безповоротної допомоги на проведення цієї реформи.

Однак, за словами одного з членів НСР від громадськості Данила Пасько, президент і його соратники подали Нацраді реформ неправдиву інформацію про думку ЄС.

"Президент сказав, що ЄС відкликав гроші, тому що незадоволений текстом законопроекту... Гройсман сказав, що первинний текст закону був спотворений до невпізнання Кабміном і в нинішньому вигляді його приймати не можна", розповів, зокрема, Пасько в своїй замітці в Facebook.

У підсумку президент і його прихильники вирішили відмовитися від цього проекту, незважаючи на те що він вже пройшов перше читання у ВР.

"Гройсман запропонував створити нову робочу групу для розробки НОВОГО закону, та вирішили робити за браком кращої альтернативи", - розповів Пасько.

Лідер об'єднання "Нова країна" Валерій Пекар у своєму повідомленні підтвердив викладене.

Крім того, "Європейська правда" повідомляє, що отримала від декількох джерел у структурах ЄС запевнення, що Євросоюз не висловлював заперечень щодо даної редакції законопроекту; навпаки – наполягає на його якнайшвидшому прийнятті. Більше того, через неприйняття цього закону Україна може втратити багатомілліонне фінансування в рамках Контракту з облаштування держави.

В ЄС уникають відкритого конфлікту з президентом, і не виключено, що у вівторок представництво ЄС в Україні зробить заяву з цього приводу, зазначає видання.

Слід додати, що заступник глави адміністрації президента Дмитро Шимків після скандального засідання також визнав, що ЄС не має заперечень щодо законопроекту.

"Я мав розмову з представниками ЄС в Україні, які підтвердили свою позицію: закон про державну службу повинен бути прийнятий в цій або іншій редакції. Немає негативної позиції ЄС або непідтримки законопроекту про державну службу", - написав він у Facebook.

Читайте також: Порошенко запросив екс-прем'єра Австралії Ебботта до Міжнародної ради реформ

У квітні Верховна Рада з кількох спроб прийняла за основу законопроект про держслужбу. Згідно з проектом закону, серед іншого, державний службовець не має права бути членом політичної партії і агітувати за інші партії.

Також не допускається призначення на посаду державної служби особи, які перебувають у близьких відносинах з керівництвом.

Минулий закон про держслужбу №8306 був прийнятий ще в 2011 році, проте його вступ в силу щорічно відкладалося. У березні 2015 року Кабмін схвалив новий законопроект про держслужбу.