UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко обговорив з Помпео протидію російській агресії і реалізацію реформ в Україні

Держсекретар США запевнив: санкційний тиск на Росію зберігатиметься.

Президент України Петро Порошенко провів телефону розмову з державним секретарем США Майком Помпео, повідомляє прес-служба українського гаранта. Сторони обговорили протидію російській агресії в Україні, шляхи деокупації українського Криму, звільнення заручників Кремля та реалізацію реформ в Україні.

Зокрема, скоординували підходи до подальшої протидії гібридній і військовій агресії РФ і відновлення територіальної цілісності України з урахуванням останніх контактів лідерів України і США.

Своєю чергою Порошенко подякував Помпео за "Кримську декларацію", якою підкреслюється невизнання Сполученими Штатами анексії українського півострова Росією. У цьому зв'язку сторони обговорили важливість переходу від політики невизнання анексії до політики деокупації Криму.

Держсекретар США також наголосив на тому, що санкції проти Росії зберігатимуться, допоки країна-окупант не відмовиться від власної агресивної політики і не відновить суверенітет і територіальна цілісність України, включно з Кримом. А будь-які спроби РФ загострити ситуацію призведуть до їх посилення.

Крім цього, сторони обговорили координацію дій щодо просування ініціативи розміщення в Донбасі миротворчої місії ООН. У тому числі на непідконтрольній Україні ділянці кордону з Росією.

Приділили увагу й незаконно утримуваним в РФ і на окупованих нею територіях українським політв'язням. "Маємо посилити тиск на Росію для якнайшвидшого звільнення всіх українських заручників, зокрема Олега Сенцова, який голодує вже 86 день", - зазначив Петро Порошенко.

Держсекретар США і президент України підтвердили рішучу позицію Києва та Вашингтону щодо безпекових викликів, які постають внаслідок реалізації російського проекту "Північний потік-2".

Своєю чергою Помпео привітав початок створення в Україні Антикорупційного суду та торкнувся питання реалізації в країні реформ, зокрема у межах співробітництва з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Сторони також обговорили зміцнення стратегічного партнерства між двома країнами у сфері безпеки і оборони.

Нагадаємо, 11 червня у Берліні відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн "Нормандської четвірки". Керівники МЗС України, Франції, Німеччини і Росії вперше обговорили розміщення міжнародного миротворчого контингенту ООН в ОРДЛО. У порядку денному були також питання безпеки і звільнення українських заручників в Донбасі, а також політв'язнів, яких утримують на території РФ і в анексованому Криму.

Детальніше про перебіг Мінського процесу читайте у статті Сергія Рахманіна "Неоголошена війна" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".