Під час зустрічі з послами США, Канади, Німеччини, Японії, Британії, Італії, Франції та головою представництва ЄС в Україні Хьюгом Мінгареллі Петро Порошенко підняв питання розміщення миротворчого контингенту ООН в ОРДЛО.
"Президент України особливо наголосив, що така місія повинна обов'язково бути розміщеної на всій тимчасово окупованій території Донбасу, включаючи встановлення контролю над неконтрольованою ділянкою російсько-українського державного кордону", - сказано в повідомленні, поширеному прес-службою глави держави ввечері у вівторок, 13 березня.
Порошенко також закликав ЄС і країни "Великої сімки" не визнавати результати так званих "виборів" президента Росії в окупованому Криму.
Учасники зустрічі обговорили хід реформ в Україні тасприяння "Великої сімки" їх реалізації з урахуванням пріоритетів головування Канади у G7.
Нагадаємо, що колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен підготував доповідь, у якій оцінив деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі чоловік, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія і Білорусь.
Білорусь підтвердила бажання відправити військових у ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.
У МЗС України вказали на неможливість участі у миротворчій місії військових з Білорусі та інших держав, які є військовими союзниками Росії.
Раніше спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявив, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.
Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.
Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".