П'ятий президент України Петро Порошенко балотується в народні депутати першим номером у виборчому списку своєї партії "Європейська Солідарність". Він дав зрозуміти, що у Верховній Раді дев'ятого скликання його фракція може опинитися в опозиції, але готова співпрацювати з політсилами, які також підтримують євроатлантичний курс України.
"Президент України - почесна і важка посаду для українця. Зараз же, повірте, я залишаюся в політиці не заради посад. Я йду в парламент, щоб важко працювати!" - написав Порошенко на своїй сторінці у Twitter увечері в п'ятницю, 21 июгя.
Він висловив готовність до союзу із демократичними силами, які підтримують членство України в НАТО і ЄС. Можливість співпраці з агентами впливу Кремля і "популістами і дилетантами" лідер "Європейської Солідарності" категорично відкинув.
"У ВР ми не співпрацюватимемо з представниками проросійських сил, а також з популістами, з дилетантами, які навчаються управляти державою за рахунок держави. Ми готові співпрацювати з проєвропейськими демократичними силами", - підкреслив Порошенко.
Експрезидент пообіцяв, що його партія в наступному складі парламенту захищатиме реформи, забезпечуватиме підготовку України до вступу в НАТО і ЄС, а також готова "дати відсіч проросійським силам".
Після президентських виборів було проведено ребрендинг "Блоку Петра Пророшенка – Солідарність", партію перейменували на "Європейську Солідарність". 13 червня було представлено партійний "ЄС" з 50 кандидатів, до якого увійшли п'ятий президент України Петро Порошенко, діючі депутати від БПП і "Народного фронту", міністри, члени Меджлісу, ветерани АТО / ООС і волонтери.
Нагадаємо, 21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 21 липня.
Нагадаємо, 21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 21 липня.
При цьому Рада відмовилася підтримувати запропоновані Зеленським зміни до закону про вибори народних депутатів, і вибори проходитимуть за змішаною системою: 225 парламентаріїв обиратимуться за закритими партійними списками, 199 – в одномандатних мажоритарних округах. У 26 одномандатних округах в анексованому Криму й окупованих районах Донецької та Луганської областей вибори не відбудуться.
24 травня група народних депутатів із фракції "Народного фронту" направила до Конституційного Суду подання щодо відповідності президентського указу Основному Закону з проханням розглянути його протягом двох місяців. 20 червня КСУ підтвердив конституційність указу Зеленського.
Детальніше про майбутні вибори читайте у статті Сергія Рахманіна "Гра в швидкі "шашечки".