UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко назвав Росію головною військовою загрозою в тривалій перспективі

На засіданні РНБО розглядається проект державного оборонного замовлення, нове військово-адміністративне районування і Стратегія кібербезпеки.

При затвердженні нового військово-адміністративного поділу необхідно виходити з головної загрози для України, заявив президент Петро Порошенко.

"У тривалій історичній перспективі головною військовою загрозою є і, на жаль, буде залишатися, країна-агресор Російська Федерація", - сказав Порошенко на засіданні РНБО.

Президент зазначив, що нове військово-адміністративне районування дасть можливість підвищити ефективність виконання завдань з мобілізаційної підготовки, оптимізувати систему територіальної оборони держави з урахуванням досвіду, якого ми набули за останні два роки.

"До сих пір це районування було побудовано на тому, що левова частина підрозділів Збройних сил України, інших військових формувань концентрувалися на нашому західному кордоні, де були створені усі умови для розташування військ", – сказав глава держави та зазначив, що при цьому східний кордон не лише не був демаркований, а ми фактично не мали вибудованої лінії оборони на східному кордоні, за що країна заплатила надзвичайно високу ціну.

РНБО під головуванням президента України розглядає три питання, пов'язані з гібридною війною з боку Росії, а саме – проект державного оборонного замовлення на 2016 рік, нове військово-адміністративне районування України та Стратегію кібербезпеки України.

27 січня Верховна Рада прийняла постанову про визнання Російської Федерації країною-агресором. У постанові ВР закликає парламенти іноземних держав та міжнародні організації також визнати Росію країною-агресором, посилити тиск на неї і визнати терористичними організаціями "ДНР" і "ЛНР".

За даними опитування Центру Разумкова, переважна більшість (71,1%) громадян України вважають, що Росія є державою-агресором, стороною конфлікту на Сході України, а "ДНР" і "ЛНР" – терористичні організації, які не є представниками населення відповідних територій (64,9%).