UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко чекає від Ради голосування за зняття недоторканності з Чернушенко

Президент підкреслив, що "проблему треба вирішувати комплексно через повне скасування недоторканності депутатів і суддів".

Президент України Петро Порошенко виступає за повне скасування недоторканності депутатів і суддів.

"Я буду наполегливо, навіть настирливо домагатися, щоб парламент проголосував за поправки в Основний закон, які ми вже чекаємо роками, десятки років – про скасування депутатської і судової недоторканності", - заявив Порошенко в неділю, виступаючи перед випускниками Національного університету України "Києво-Могилянська академія".

Президент нагадав історію з головою Апеляційного суду Києва Антон Чернушенко. "Я розраховую, що вже наступного тижня Верховна Рада, поки що в індивідуальному порядку, позбавить цього "служителя Феміди" імунітету, задовольнивши відповідне клопотання Генеральної прокуратури", - сказав він.

При цьому глава держави підкреслив, що "проблему треба вирішувати комплексно через повне скасування недоторканності депутатів і суддів".

Читайте також: Шокін оголосив підозру судді Чернушенку і попросив Раду схвалити його арешт

Генпрокурор Віктор Шокін повідомив, що подання про позбавлення недоторканності голови Апеляційного суду Києва Антона Чернушенка може бути внесено у Верховну Раду 30 червня - 1 липня.

24 червня Генеральна прокуратура України повідомила Чернушенка про підозру у скоєнні кримінальних злочинів. Голова Апеляційного суду Києва підозрюється у скоєнні злочинів за статтями "незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду" (ч. 2 ст. 376-1 КК України) та "винесення суддею завідомо неправосудних судових рішень" (ч. 2 ст. 375 КК України).

Санкція ч. 2 ст. 376-1 КК України передбачає покарання у вигляді обмеження свободи на термін від 3 до 5 років або позбавлення волі на строк від 3 до 6 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від 2 до 3 років. Санкція ч. 2 ст. 375 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

19 червня Конституційний суд визнав відповідним Конституції України законопроект про скасування депутатської і обмеження суддівської недоторканності.

Верховна Рада прийняла постанова про скасування депутатської недоторканності в лютому 2015 року. Однак так як скасування депутатської недоторканності необхідно внесення змін до Конституції, проект закону був направлений до КСУ на перевірку відповідності його Конституції України. Голосувати цей законопроект в цілому можна тільки на наступній сесії.

Про зміни Основного закону України пише Сергій Різник в газеті "Дзеркало тижня. Україна" у статті "Помилки Конституційної реформи: корисний досвід або втрачений шанс".