Своїх миротворців на Донбас готові відправити понад 40 країн, в п'ятницю, 13 квітня заявив президент України Петро Порошенко в інтерв'ю журналістам, повідомляє Інтерфакс-Україна.
"У нас на сьогоднішній день більше чотирьох десятків країн погодилися взяти участь у складі миротворчої операції", - сказав Порошенко.
Він зазначив, що для України надзвичайно важливим є питання миротворців.
"Півтора роки тому світ слухати не хотів про миротворців - вони говорили це дуже дорого, це кілька мільярдів доларів... ніхто не поїде в Україну для того, щоб допомогти Україні встановити мир як ключовий елемент Мінських домовленостей і повернути окуповані росіянами землі під український суверенітет", - сказав Порошенко.
Нагадаємо, колишній генеральний секретар НАТО Андерс фог Расмуссен підготував доповідь, в якій оцінював деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі осіб, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія та Білорусь.
Білорусь підтвердила бажання відправити військових в ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив на тому, що не згоден з деякими положеннями так званої "доповіді Расмуссена" про формат миротворчої місії в Донбасі, але в цілому оцінює її як "гідну".
Раніше спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив про те, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.
Росія, своєю чергою, категорично не хоче пускати миротворців на схід від лінії розмежування.
Детальніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".