UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польща готова відмовитись від придбання російської нафти

Наступний пакет санкцій ЄС має містити рішення про заборону російської нафти.

Польща готова до запровадженої Москвою заборони на продаж нафти до країн, де діє цінове обмеження на російську нафту, заявила у четвер польський міністр із проблем клімату Ганна Москва.

Читайте також: Німеччина назвала рішення Москви про продаж нафти "що не має практичного значення"

За її словами, Варшава скоротила споживання російської нафти та забезпечила альтернативні постачання від інших нафтовидобувних країн, зокрема Саудівської Аравії.

"Ми готові переробляти всі види сирої нафти, це наша перевага", - сказала на прес-конференції Ганна Москва, додавши, що, на її думку, наступний пакет санкцій ЄС має включати рішення щодо заборони російської нафти.

Польща прагне заручитись підтримкою Німеччини, щоб ввести в дію санкції ЄС на польсько-німецьку ділянку нафтопроводу «Дружба». Таким чином, Варшава має намір забезпечити собі можливість відмовитися від операції з купівлі російської нафти наступного року без виплати штрафів, повідомили агентству Reuters у листопаді два джерела, знайомі з переговорами.

Ще навесні Польща та Німеччина обіцяли спробувати припинити імпорт російської нафти північною ділянкою нафтопроводу «Дружба» до кінця року, але Orlen поки що пов'язаний контрактом з російською нафтогазовою компанією «Татнафта».

«Ми вважаємо, що наступний пакет санкцій включатиме рішення щодо нафти, – сказала Ганна Москва. – Санкції скасовують контракт із “Татнафтою”».

Польща поступово зменшує споживання російської нафти, а після початку війни в Україні заборонила морські перевезення російської нафти, повідомив провідний польський нафтопереробник PKN Orlen. Компанія стверджує, що забезпечила альтернативні постачання нафти завдяки партнерству із Saudi Aramco.

Нагадаємо, що цього місяця країни «Великої сімки» (G7) та їхні союзники, включаючи Польщу, погодили обмеження ціни на російську нафту у розмірі 60 доларів за барель.

У відповідь на це президент Росії Володимир Путін у вівторок підписав указ, який забороняє з 1 лютого на п'ять місяців постачання сирої нафти та нафтопродуктів країнам, які дотримуються санкцій.