UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посол України запевнив, що в Польщі немає ніяких біженців-українців

Дещиця нагадав, що українці в сусідній країні ніякі не біженці, а заробітчани, які працюють і платять податки.

У Польщі немає біженців з України, про яких розповідає прем'єр-міністр сусідньої країни Беата Шидло. Натомість є заробітчани, які допомагають розвиватися польській економіці, і студенти, які платять польським університетам за навчання.

Про це сказав посол України у Польщі Адрій Дещиця, коментуючи слова прем'єр-міністра Беати Шидло в Європарламенті про те, що в її країні перебуває "близько мільйона українських біженців".

"Насправді в Польщі немає біженців з України. В Польщі перебуває, можливо, до мільйона осіб – українських робітників, які прибули і перебувають тут легально, і які займають ті робочі місця і вакансії, що звільнилися в Польщі після того, як мільйони поляків виїхали за кордон у пошуках кращої праці", – наголосив український посол.

Дещиця підкреслив, що українці в Польщі заробляють гроші на своє прожиття і платять податки і не просять жодної допомоги від польського уряду.

"У тому числі завдяки їм польська економіка продовжує перебувати на високому рівні розвитку", – нагадав український дипломат.

Слова польського прем'єра Дещиця пояснив тим, що уряду Польщі "зручно" в розмовах з Брюсселем називати трудових мігрантів "біженцями", щоб уникнути прийому справжніх біженців з Близького Сходу. Раніше "Польське радіо" повідомляло, що Польща не дала притулок жодному біженцю з Донбасу. Чиновники говорять: "Ви можете просто жити в іншій частині України".

Раніше видання Sueddeutsche Zeitung писало, що Польща видає за прийом біженців працевлаштування українців. Німецька газета додає, що більшість громадян України, які приїжджають у сусідню країну – це студенти, українці з польським корінням і тисячі заробітчан.

Разом з тим, відмова в статусі біженця ще не означає, що українців виганяють з Польщі, в якій дуже багато оголошень про працевлаштування на низько оплачувані вакансії. Таким чином, Варшава "затикає" українцями вакансії, які покинули сотні тисяч поляків. Поки громадяни Польщі шукають більших заробітків в Великобританії і Німеччині, польська влада з січня до серпня 2015 року видала громадянам України 403 тисячі дозволів на роботу і проживання в країні.