UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поліція закрила справу про «втручання» Байдена в роботу Шокіна

«Кейс Шокіна» активно використовувався для дискредитації Байдена під час виборів президента США.

Національна поліція України закрила справу проти переможця виборів президента США Джо Байдена, відкриту за заявою ексгенерального прокурора Віктора Шокіна, повідомляє «Укрінформ» із посиланням на джерела в Офісі генерального прокурора.

«Нацполіція закрила кримінальну справу щодо Джозефа Байдена, яка була порушена за заявою колишнього генпрокурора Віктора Шокіна. Справа була зареєстрована за ст.344 ККУ (втручання у діяльність державного діяча) на виконання рішення суду», - розповів співрозмовник журналістів.

Спочатку нею займалося Державне бюро розслідувань, згодом бюро скерувало її на розслідування до Печерського управління Нацполіції. 23 вересня 2020 року справу було закрито.

Укрінформ

Укрінформ

Читайте також: Скандальний суддя Вовк зобов'язав прокуратуру внести до ЄРДР заяву щодо втручання Байдена в роботу Шокіна

Нагадаємо, у січні 2018 року Байден розповідав про досвід переговорів з українським політичним керівництвом, а також розкрив обставини відставки Шокіна.

Байден, який на час свого візиту до України обіймав посаду віце президента США, некомпліментарно відгукнувся про Шокіна, а також пов'язав його звільнення з наданням Україні 1 млрд доларів макрофінансової допомоги США.

«Я сказав: я їду за шість годин, якщо ваш генпрокурор не буде звільнений до цього часу, ви не отримаєте грошей. І той сучий син був звільнений. На його місце поставили того, кому на той час довіряли», - заявив ексвіце-президент.

За два роки після цих подій Шокін подав заяву до ДБР, звинувативши Байдена у втручанні в роботу генпрокурора. Активізація Шокіна збіглася за часом з президентською кампанією в США. «Кейс Шокіна» активно використовувався для дискредитації Байдена як кандидата в президенти.

Юрист Дональда Трампа Руді Джуліані зустрічався з українським ексгенпрокурором і взяв у нього інтерв'ю для свого агітаційного фільму. За словами Джуліані, Шокіна «ледь не вбили» через розслідування «корупції Байдена».