UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поліція хотіла знищити оригінали вилучених правоохоронцями документів у справі Тимошенка-Голика-Резніченка - джерела

Чому цього не сталося і як вціліли докази можливого зв’язку тодішнього голови Дніпропетровської ОВА Резніченка з компанією "Будінвест інжиніринг"?

Поліція Дніпропетровської області відкрила кримінальне провадження проти «посадових осіб Дніпропетровської обласної військової адміністрації», що стосувалося голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентина Резніченка та більш як півтора мільярда бюджетних коштів, виділених на ремонт доріг, яким мало займатися ТОВ «Будінвест інжиніринг». Ця справа була підслідна не Нацполіції, а НАБУ, яке на той час уже проводило розслідування за цим фактом, то навіщо було відкривати цей незаконний дубль? Це питання намагається з'ясувати Тетяна Безрук у статті "Свій до свого по своє. Чи є перспектива у кримінальної справи Тимошенка/Голика/Резніченка?"

"Для чого поліція відкрила справу, коли знала: якщо в історії фігурує 1,5 млрд грн — це точно сфера розслідування НАБУ, адже підслідність проваджень останньої стартує від 30 тис. доларів? Чому справу відкрили 2 листопада 2022 року, коли медіа опублікували підтвердження того, що Валентин Резніченко та Яна Хланта тісно спілкуються? Куди поспішали? І хто порадив одразу провести обшуки в Дніпропетровській ОДА, аби вилучити оригінали документів, які потім хотіли знищити?" - цікавиться авторка.

Аби знайти відповіді на всі ці питання, ZN.UA направило інформаційний запит до поліції Дніпропетровської області з проханням пояснити, чому сталося так, що вона розслідувала непідслідну їй справу.

ZN.UA

"Нацпол Дніпра відповів, сухо констатувавши, що в січні 2023 року справу передали до НАБУ. Але з власних джерел редакції стало відомо, що поліція Дніпропетровської області хотіла провести почеркознавчу експертизу документів, які Нацпол вилучив у Дніпропетровській ОДА й ТОВ «Будінвест інжиніринг». Ці документи нібито підтверджували зв’язок голови Дніпропетровської ОВА Валентина Резніченка з компанією «Будінвест інжиніринг». Після експертизи правоохоронці мали намір знищити всі оригінали документів", - пише Безрук.

Читайте також: "Ми це все теж знаємо і бачимо": головний детектив НАБУ про корупційні кейси Голика, Тимошенка, Резніченка та Арахамії

Проте, за словами автора, цього зробити не вдалося: антикорупційні органи врятували документи. Але тим часом у вересні цього року генерала поліції третього рангу Анатолія Щадила, який на той момент очолював Головне управління Нацполіції в Дніпропетровській області, перевели до Києва - на підвищення.