UA / RU
Підтримати ZN.ua

Політична еліта України відмовиться від реформ у разі скорочення підтримки з боку США – експерт

Без контролю з боку зовнішніх сил, українські політики будуть по старій пам'яті займатися крадіжками та внутрішніми конфліктами.

Український політичний клас може згорнути в країні реформи без масштабної операційної підтримки з боку США, пише в своїй статті для DT.UA політолог Костянтин Батозький.

"Раніше ситуація складалася так, що примусом еліт до реформ займалися саме зовнішні сили, і головну скрипку в цьому процесі історично грали США. Нині складається парадоксальна ситуація, коли (при збереженні стратегічної підтримки з боку США) операційна підтримка України може знизитися. Тоді український політичний клас, залишившись сам на сам, замість змінювати країну, звично порине у внутрішні розбірки, крадіжки та самознищенням", – пише автор.

За словами аналітика, подібний сценарій загрожує країні розпадом та втратою державності.

Батозький вказує, що альтернативою політичного класу може стати інтелектуальна еліта нації, яка зуміє сформулювати нові національні смисли та консолідувати навколо них нових політичних лідерів.

Раніше видання Financial Times писало про стурбованість Києва з приводу того, що новообраний президент США Дональд Трамп може укласти "велику угоду" з лідером РФ Володимиром Путіним, віддавши Москві пострадянську "сферу впливу" для нормалізації відносин між країнами.

У свою чергу, експерти "Майдану закордонних справ" Богдан Яременко та Олег Бєлоколос вказали, що Спроба української влади підтримати в боротьбі за крісло президента США кандидата від демократів Хілларі Клінтон через оприлюднення інформації про нелегальних виплати Полу Манафорту поставила країну в складне становище у відносинах з Вашингтоном після перемоги Трампа.

Детальніше про причини перемоги Дональда Трампа на виборах президента США та перспективи розвитку глобальних політичних процесів (у тому числі – в Україні) читайте у статті Костянтина Батозького "Бунт зайвих людей" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".