UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поліграф для "Слуги народу": двом депутатам є що приховувати

Однак тільки в одному випадку це стосується хабарництва у фракції.

Члени комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики від президентської фракції "Слуга народу" Ольга Василевська-Смаглюк і Олег Марусяк пройшли перевірку на поліграфі, яку раніше президент Зеленський назвав обов'язковою для з'ясування ситуації щодо можливого отримання хабара деякими представниками партії за відмову підтримати законопроект про ліквідацію схем в системі оцінки майна.

Як повідомила голова науково-методичної ради Всеукраїнської асоціації поліграфологів Жаннетта Половнікова, яка проводить перевірку, Ольга Василевська-Смаглюк не отримувала ніяких хабарів, але знає про подібні пропозиції іншим людям.

"Зараз я з чистим серцем можу сказати, що обстежувана нічого від нас не приховує, ніяких грошей вона не брала жодного разу за вирішення питань. Єдине, що вона трохи приховує інформацію про те, що подібні (це зафіксовано) пропозиції були, можливо, не безпосередньо до неї, оскільки реакція носить більше асоціативний характер. Проте нашій обстежуваній відомо про те, що були відповідні пропозиції. І вона приховує від нас також, що має підозри, хто міг спокуситися, хоча усно заперечує", - розповіла Половнікова журналістам після тесту Василевської-Смаглюк.

За словами експерта, за попередніми результатами можна сказати, що "в цьому скандалі, в даному злочині ми нашу обстежувану маємо право не підозрювати" і додала, що детальні результати у письмовому вигляді будуть готові завтра у другій половині дня.

А ось другий представник фракції у комітеті Олег Марусяк не володіє інформацією про можливі пропозиції або факти одержання неправомірної вигоди за певний голосування.

"Ніяких реакцій, які б свідчили, що він отримував незаконну винагороду або вступав у змову з цього приводу, не зафіксовано. Крім того, на відміну від попереднього респондента, не отримана також реакція щодо того, що обстежуваний підозрює когось або володіє інформацією про те, хто взяв чи міг взяти гроші за голосування, за голосування проти певного законопроекту", - розповіла Половникова.

За її словами, натомість отримана певна реакція, що цей дупктат "картає себе за те, що у нього недостатньо знань і освіти для роботи у Верховній Раді".

"Більше ніякої прихованої інформації не було", - сказала експерт.

У свою чергу, Василевська-Смаглюк відповідаючи на питання журналістів, чому вона зупинила свій вибір саме на цьому спеціалісті-поліграфолозі, сказала: "Я вирішила не відкладати це питання в довгий ящик, мені треба якнайшвидше розставити всі крапки над "i". Я порадилася зі своїм чоловіком, у якого є досвід роботи в правоохоронних органах. Жаннетта Юріївна не одне вбивство розкривала, і я думаю, що з питанням корупції вона легко впорається".

18 жовтня члени комітету податкової політики проголосували "проти" винесення на розгляд Ради доопрацьованого законопроєкту, що ліквідує "схему" з посередниками, яка за даними ЗМІ пов'язана із близьким до олігарха Ігоря Коломойського народним обранцем Антоном Яценком.

"Керівництво фракції Слуга народу підозрює, що якщо не всі, то деякі з 11 депутатів "прикурили" по 30 тисяч доларів за відмову знищувати цей схематоз", - заявиви ексдепутат Сергій Лещенко, а голова комітету Данило Гетьманцев публічно анонсував партійні санкції щодо "відступників".

У середу вранці, 23 жовтня, Спеціалізована антикорупційна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом можливого отримання хабара по 30 тис. доларів одинадцятьма народними депутатами, членами комітету.

Пізніше голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що всі представники фракції в комітеті обов'язково пройдуть перевірку на поліграфі, а процедуру оплатять з партійного фонду.