UA / RU
Підтримати ZN.ua

Подоляк відповів на пропозицію Лаврова «допомогти Україні змінити режим»

Речник російського МЗС відзначився низкою резонансних і суперечливих заяв.

Речник російського МЗС Сєргєй Лавров напередодні відзначився низкою резонансних заяв щодо України, «зернової» угоди та санкцій проти агресора.  Радник керівника офіса президента України Михайло Подоляк назвав тези Лаврова «класичною російською шизофренією».

«Класична російська шизофренія: вранці заявляєш, що Москва прагне переговорів, а вже ввечері – що твоя мета – «позбутися антинародного київського режиму». І це каже суб'єкт, що представляє країну-варвара, яка без жодних причин вторглася на чужу територію та максимально жорстоко вбиває українців», - написав Подоляк у Telegram.

Радник керівника ОПУ також нагадав, що на відміну від Росії, в Україні владу обирають на чесних, конкурентних і демократичних виборах

«Вирішуючи скинути «антиісторичні режими», важливо самому випадково не опинитися на безумовному смітнику історії. Особливо якщо цивілізація вже вкрай зневажливо дивиться на суб'єктів, які скоїли стільки задокументованих важких воєнних злочинів», - підсумував він.

Сьогодні Лавров провів зустріч із представниками країн-членів Ліги арабських держав. Де й були озвучені резонансні заяви.

Про вибір України

Речник МЗС Росії назвав «антиісторичними» прагнення України до членства в ЄС, та заявив, що Москва «допоможе» Києву повернути проросійський зовнішньополітичний вектор.

«Спроби київського режиму зробити з українців вічних ворогів росіян марні. Росія допоможе Україні позбутися післямайданної влади. «Спецоперація» призначена для допомоги українському народові. Росія допоможе українцям позбутися антинародного режиму», - сказав Лавров.

Про санкції

Лавров також заявив, що генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш начебто має особисто сприяти зняттю санкцій із агресора. Хоча сама Росія «загалом не просить знімати санкції».

«Після підписання домовленостей у Стамбулі з ініціативи генерального секретаря ООН, він зголосився домагатися зняти ці нелегітимні обмеженея. Розраховуватимемо, що в нього це вийде», - заявив він.

Зазначимо, санкції проти РФ не передбачають заборони на торгівлю агресора з іншими країнами сільськогосподарською продукцією та добривами. ЄС залишається стійким прихильником продовольчої безпеки у світі.

«Вони заявляли, що жодних санкцій проти продовольства не вводили. Але санкції торкнулися компаній, які працюють із продовольством. У нас всі платежі з постачання продовольства здійснюються через Россельхозбанк, він одним із перших був включений до списку санкцій», - обурився Лавров.

Про експорт українського зерна

Не зміг Лавров оминути й теми експорту українського зерна, який опинився під загрозою після ракетного удару росіян по Одесі.

Російський дипломат висловив власне бачення того, як має відбуватися ця процедура. Воно докорінно відрізняється від змісту угоди.

«Буде гарантовано, що українці розмінують свої територіальні води та дозволять кораблям виходити звідти. А впродовж їхнього прямування Росія та Туреччина своїми військово-морськими силами забезпечуватимуть їхню безпеку. Ну, і коли судна йтимуть у напрямку українських портів, щоб там забирати нові партії продовольства, буде забезпечено перевірку, яка гарантуватиме, що дорогою до українських портів ніхто не завозитиме туди зброю», - сказав речник МЗС Росії.

За його словами, нині в українських портах залишаються близько 70 суден, які мали вивезти продовольство.

Читайте також: WP: Україна вчинила правильно, що не підписала зернову угоду з Росією напряму, удар по Одесі це доводить

Готуючи угоду, чи не переступив Київ «червоних ліній»? Чи будуть у безпеці українські причорноморські міста після розмінування портів та проходів до них? Чи готовий Кремль дати гарантії безпеки? Про деталі домовленостей читайте у статті Володимира Кіма «Угода щодо зерна: чи не стане вона фатальною для України?».