UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після звільнення з «Нафтогазу» Зеркаль отримала посаду в уряді

Олена Зеркаль стала радницею міністра енергетики.

Дипломатка Олена Зеркаль, яка звільнилася з НАК «Нафтогаз України» слідом за головою правління Андрієм Коболєва, радницею якого вона була, стала радницею міністра енергетики. У цьому статусі вона згадується в повідомленні пресслужби Міненерго про зустріч міністра Германа Галущенка з еврокомміссаром з питань енергетики Кадрі Сімсон.

Переговори в онлайн-форматі відбулися у вівторок, 1 червня. Українську сторону в них представляли Герман Галущенко, Олена Зеркаль та заступник міністра з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков.

Особливу увагу співрозмовники приділили проблемі «Північного потоку-2». Зеркаль, працюючи в «Нафтогазі», відповідала, зокрема, за протидію будівництву російського газогону.

Єврокомісар Сімсон підтвердила незмінність позиції ЄС з цього питання.

«Північний потік-2» не виконує функцію диверсифікації поставок газу, ЄС не підтримує реалізацію цього проекту », - підкреслила вона

Кадрі Сімсон нагадала, що Євросоюз очікує від України продовження реформ в енергетичному секторі відповідно до міжнародних зобов'язань.

Герман Галущенко запевнив співрозмовницю в готовності України виконувати завдання, визначені планом роботи на 2021 рік.

«Інтеграція ОЕС України в ENTSO-E є важливою загальною стратегічною метою. Синхронізація дозволить підвищити ступінь прозорості і ефективності торгівлі електроенергією з країнами ЄС», - зазначив міністр.

Своє рішення працювати в Міністерстві енергетики Зеркаль пояснила необхідністю докладати зусилля для "інтеграції та просування інтересів України як у ЄС, так і за його межами".

"Ми всі повинні докладати зусиль для цього, і мої досвід і знання в цьому питанні, сподіваюся, будуть корисними і ефективними. Не можна стояти осторонь, коли на геополітичній шахівниці розігрують такі високі ставки", - написала дипломатка у Facebook.

Зеркаль зазначила, що з цього тижня у неї з'явилося право дорадчого голосу в Міністерстві енергетики.

"Рада, що до керма міністерстваприйшли люди, готові обговорювати складні проблеми і рішення, які передбачають копітку роботу. Вікно можливостей для України стрімко закривається, я намагатимуся це донести на всіх можливих рівнях", - додала вона.

Як пише Тетяна Силіна у своєму матеріалі "Три міцних американських горішка для Зе! лушки", призначення Германа Галущенка на посаду міністра енергетики "викликало у Вашингтоні глибокий когнітивний дисонанс" з урахуванням його зв'язків з депутатом Андрієм Деркачем.

"Ну як так можна, з одного боку наполегливо просити Сполучені Штати заблокувати російський «Північний потік-2», що загрожує підірвати енергетичну безпеку України, а з іншого - призначати головою енергетичного відомства партнера Деркача, який визнаний Штатами російським агентом і потрапив під їхні санкції", - зазначає автор.

За даними ZN.UA, Зеркаль та Галущенко пов'язують давні дружні стосунки, які до Деркачу ніякого стосунку не мають.

Читайте також: Міністр енергетики Галущенко введений до складу РНБО

26 травня радниця голови правління «Нафтогазу» Лана Зеркаль залишила компанію після звільнення Андрія Коболєва і призначення головою правління Юрія Вітренка. Кабінет міністрів звільнив Андрія Коболєва з посади глави «Нафтогазу» 26 квітня.

Радницею Вітренка стала Світлана Заліщук. Вона відповідатиме за комунікацію «Нафтогазу» з міжнародними партнерами і виконуватиме представницьку функцію високого рівня.

Що за революцію в енергетиці затіяв Офіс президента? У чому причина демаршу зі звільненням Коболєва і призначенням Вітренка? Чому ОП створює купу проблем для держави, а далі їх тільки примножуватиме? Читайте в статті Юлії Самаєвої «Віялові відключення совісті».