UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після зміни очільника МОЗ гендиректор ДП “Медзакупівлі України” сподівається на “чесну професійну розмову” у сфері охорони здоров’я

Арсен Жумаділов також сподівається, що конкурс на посаду голови НСЗУ буде результативним.

Після зміни керівника Міністерства охорони здоров’я спільної наради з ключовими інституціями у цій сфері під головуванням МОЗ ще не було. Однак, гендиректор ДП “Медзакупівлі України” Арсен Жумаділов, з яким для ZN.UA поспілкувалася Алла Котляр, розповів про те, чого підприємство прагне досягти у роботі. Повне інтерв’ю з гендиректором “Медзакупівель України” з’явиться на сайті сьогодні о 17:00.

“Передусім – адекватної чесної професійної розмови з усіма зацікавленими сторонами про наші спільні пріоритети, спільний план дій, розуміння відповідальності кожного суб’єкта в його межах і командну роботу. Це не ядерна фізика. Це не так вже й складно. Це потребує доброї волі. І з того, що я бачив, вона у нового керівництва МОЗ є. Також це потребує певного рівня професійності з боку тих, хто залучений в цей процес”, - зазначив Жумаділов. 

Він висловив сподівання на те, що конкурс з обрання голови Нацслужби здоров’я України буде результативним, і орган отримає керівника, який “дійсно відчуватиме відповідальність за цю урядову інституцію, бо вона все ж таки ключова у всій цій мозаїці”.Також Жумаділов сподівається, що з новим керівником НСЗУ вдасться побудувати нормальну якісну взаємодію. Адже цього, за словами гендиректора МЗУ, не вистачало протягом останнього року.

“У нас є пропозиції й розуміння того, на чому ми маємо сфокусуватися, а все інше передати в ПМГ на реімбурсацію. У нас є наше розуміння щодо того, як ми маємо краще побудувати логістику. І є абсолютно конкретні ініціативи, скажімо, щодо реорганізації деяких малоефективних підприємств у сфері відання МОЗ, аби виконувати задачі більш ефективно і ощадливо для платників податків. Також вже є напрацювання щодо о діджиталізації, автоматизації цих процесів тощо. Але все це – вже інструментарії”, - розповів гендиректор “Медзакупівель України”. 

Головним Жумаділов назвав розуміння того, “які в нас спільні пріоритети, що це – спільна робота, і ми виконуємо її заради того, щоб українські пацієнти не були в тому становищі, в якому вони є сьогодні". Він пояснив, що сьогодні пацієнти приходять до лікарень і розуміють, що їхні права зведені буквально до нуля. З іншого ж боку опинилися незадоволені лікарі, і їх, за словами Жумаділова, “демонізують або, навпаки, роблять героями історій жертвоприношення за 7 тис. грн на місяць”.

“Насправді ж лікар має отримувати справедливу оплату своєї роботи, і без подібних історій про жертвоприношення він би обійшовся. Вже не кажучи про нашу державну спроможність виконувати соціально важливі функції, яка має бути посилена і в інституційному сенсі, і в сенсі процесів, які ми будуємо. Бо те, що ми реагуємо на ковід вкрай кволо і неякісно, – ознака того, що ця система у нас не просто розбалансована”, - зазначив гендиректор “Медзакупівель України”. 

Він пояснив, що в Україні система не вибудувана так, щоб держава мала спроможність, яка є в Ізраїлі, США та інших країнах. 

“Цього би хотілося — нормальної чесної професійної розмови. Без якихось карт у рукаві”, - підсумував Жумаділов.

Читайте також: Рік система охорони здоров’я була розбалансованою, що призвело до контрпродуктивності – гендиректор ДП “Медзакупівлі України”

Про те, чи взагалі потрібне ДП “Медичні закупівлі України”, про робочі плани, а також про ситуацію з вакцинами в Україні, читайте в інтерв’ю  Алли Котляр з гендиректором ДП “Медзакупівлі України” Арсеном Жумаділовим “Розбалансованість і з’ясування стосунків забирали дуже багато ресурсів”.