UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підозра Коломойському та "слузі народу" Трухіну? – з яких справ розпочне Клименко в САП

Стали відомі можливі першочергові кейси нового глави САП. У списку - також розслідування по ряду міністрів та їх заступників, та справа про конверти для депутатів за програмою лояльності від Банкової. Але є нюанси.

Новопризначений керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України Олександр Клименко планує зосередитись на реанімації та завершення проваджень, які закрили або призупинили його теперішні підлеглі, а також ініціюватиме нові резонансні справи, які назбирались навіть за пів року війни. Про це у своєму матеріалі для ZN.UA «Увімкнення САП. В Україні відкривається антикорупційний фронт» пише Інна Ведернікова.

«У пріоритеті голови САП — аудит проваджень, злитих його нинішніми підлеглими. І йому буде де розвернутися. По-перше, за нашими даними, ще до призначення Клименка була готова підозра у справі Приватбанку недавно позбавленому українського громадянства Ігореві Коломойському. США чекають на підозру ексвласникові «Привату» як предикат. Оскільки перший злочин стався в Україні, американці ж зіштовхнулися вже з відмиванням грошей, то визнання цього факту на місці злочину може дуже підштовхнути процес у Штатах», - зазначає авторка.

По-друге, Антикорупційне бюро уже напрацювало низку справ щодо незаконної діяльності міністерств фінансів, інфраструктури та соціальної політики, у яких фігурують як уже відставні міністри, так і чинні заступники.

«Як пояснюють обізнані люди, кримінальних справ за підсумками війни може бути багато. Стали красти за примітивними схемами, вважаючи, що на все можна накласти грифи таємності або вивести з-під конкурсів. Корупціонери поводяться вкрай необачно, залишаючи сліди», - пояснює ситуацію Ведернікова.

По-трете, ще одним гучним кейсом Клименка може стати історія про зарплати в конвертах для депутатів, якщо її таки вдасться погодити із генпрокурором Костіним.

«Детективи НАБУ вже розібралися в структурі взаємодії всередині парламенту. І навіть переконалися в тому, що «конвертоване держприймання» працює так ретельно, що окремі слуги народу під кінець місяця йдуть у мінус. Їх активно штрафують, і базова ставка 20 тис. дол. депутатської програми лояльності «20/30/50» тане, як шагренева шкіра. Якщо раптом отримувач не виявляє потрібних якостей — не з'являється в залі, не бере участі в засіданнях комітету чи взагалі не голосує — борг переходить на наступний місяць. Однак є великі сумніви, що це розслідування вистрелить першим. Якщо взагалі вистрелить», - сумнівається авторка.

Загалом провадження проти депутатів – найслабша ланка САП, адже його неможливо розпочати без погодження генпрокурора. Та й самі негласні слідчі дії, як от стеження, зйомка чи прослуховування, проти народних обранців має погоджувати глава ОГП. Або не погоджувати, чи попереджати фігуранта про провадження.

«А ось із Трухіним — заминка. Попри те, що НАБУ давно завершило розслідування й на «касира» ОПУ готова підозра у справі про ДТП та хабар. Є висока ймовірність, що Трухіну таки дадуть «тихо піти в ліс». Хоча цього й не зробив чесний поліцейський, який не зазіхнув на депутатський «бонус» у 150 тисяч доларів», - прогнозує майбутнє ще однієї гучної справи Ведернікова.

Більше статей Інни Ведерникової читайте за посиланням.