Піднімаючи промисловість ОРДЛО, РФ, з одного боку, віддаляє ці території від України, бо дарує їм примарне відчуття економічної потужності (легендарне "Донбасс кормит Украину"), а з іншого - ставить у пряму залежність від власної політики. Без диверсифікації, без альтернативних ринків збуту, без шансу на незалежність від РФ. У такому стані ОРДЛО існуватимуть роками, не маючи жодного бажання повертатися в Україну і жодної можливості позбутися Росії.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. На її думку, це чіткий і продуманий план, який успішно, просто в меншому масштабі, був реалізований Росією і в Придністров'ї.
"І план цей цілком можливо було б втілити не за роки, а за місяці, аби не велика кількість "соціальних видатків", яких потребує Донбас. Понад 80% видатків бюджету ОРДЛО - це витрати на охорону здоров'я, освіту та соціальні виплати. Витрати, які за умови існування блокади лягають на плечі місцевих ватажків та окупантів, а за умов скасування блокади - на нас із вами, - зазначає оглядач. - Кількість пенсіонерів в одному лише ОРДО більша, ніж у всьому Придністров'ї разом, - майже 700 тис. осіб. Середня пенсійна виплата становить близько 4500 руб., або 1800 грн. Українські пенсії вищі - у середньому 3300 грн, їм будуть раді, їх чекають. Як і українські зарплати, до речі, бо середня зарплата в ОРДЛО становить 10130 руб., або 4145 грн, а в Україні - 10269 грн".
Детальніше про наслідки зняття блокади з ОРДЛО читайте в статті Юлії Самаєвої "Блокадна гра із нульовою сумою" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".