UA / RU
Підтримати ZN.ua

Петиція про скасування карантину "вихідного дня" набрала понад 26 тисяч підписів

Всього за три дні петицію підписала рекордна кількість людей.

Петицію про скасування карантину "вихідного дня" всього за три дні підтримали 26 010 осіб. Про це інформує прес-служба Офісу президента.

Відзначається, що петицію зареєструвала 10 листопада Катерина Єгорова. Станом на вечір 13 листопада звернення підтримали вже 26 010 осіб.

Автор петиції вважає, що введення таких обмежень не знизить динаміку поширення коронавірусу і матиме катастрофічні наслідки для економічного та культурного життя України.

«Такі обмеження жодним чином не впливають на динаміку поширення хвороби. Введення карантину вихідного дня, в разі затвердження урядом, матиме катастрофічні наслідки для економіки і соціокультурного життя українського суспільства, спричинить повну втрату прибутків, призведе бізнес до нерентабельності і закриття», - йдеться в тексті петиції.

На думку автора, введення карантину вихідного дня призведе до звільнення десятків тисяч співробітників, зменшення податкових надходжень і загострення соціальної кризи. Представники бізнесу та експерти ринку висловлюють категоричний протест ініціативу введення карантину «вихідного дня» і вимагають:

• не вводити карантин «вихідного дня», а в разі його введення скасувати.

• скасувати в Києві і інших містах, центрах України заборону на здійснення підприємницької діяльності як в цілому, так і з обмеженням часу.

Екс-заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк вважає введення карантину вихідного неефективним через те, що влада не проаналізувала місця ймовірного поширення коронавірусу. За його словами, таку статистику легко скласти за даними з відкритих джерел.

Читайте також: Екс-заступник міністра розповів, чому карантин вихідного дня не діє

Відзначимо, Володимиру Зеленському подали понад 21 000 петицій. Більшість не набрала потрібної для розгляду кількості голосів, на 77 президент відповів.

Як повідомлялося, до 30 листопада постановою Кабміну в Україні ввели карантин "вихідного дня". Однак ряд міст відмовилися виконувати розпорядження. Так, закривати сферу послуг і згортати торгівлю відмовилися 7 міст України. У Львові вирішили зробити всі вихідні дні робочими.