UA / RU
Підтримати ZN.ua

Петиція проти Януковича на сайті Білого дому зібрала необхідні 100 тисяч підписів

Для її передачі на розгляд адміністрації США необхідно було до 26 грудня зібрати в загальній складності 100 тисяч підписів, проте необхідну кількість підписів було зібрано вже 30 листопада.

Петиція з вимогою застосувати санкції до президента України Віктора Януковича та членів Кабінету міністрів набрала 101 тисячу 855 підписів на сайті американського Білого дому.

Петиція з'явилася на сайті у вівторок, 26 листопада, а на наступний день кількість підписів почала стрімко зростати.

Для її передачі на розгляд адміністрації США необхідно було до 26 грудня зібрати в загальній складності 100 тисяч підписів, проте необхідну кількість підписів було зібрано вже 30 листопада. Кількість підписів продовжує збільшуватися.

Як йдеться на інтернет-порталі Білого дому, його співробітники направлять петицію у відповідне відомство, а потім сповістять авторів і всіх підписали її громадян про рішення по електронній пошті.

Як повідомлялося, на думку авторів петиції, що "президент Янукович та уряд країни перешкоджають реалізації права українських громадян стати ближче до Західної цивілізації".

"В тому випадку, якщо Янукович не підпише на саміті Східного партнерства 29 листопада у Вільнюсі Угоду про асоціацію України з ЄС, ми зажадаємо застосувати санкції до українського президента та членам Кабінету міністрів", - йдеться в заяві.

У петиції зазначається, що ці санкції "повинні в обов'язковому порядку передбачати введення заборони на в'їзд Януковича та членів уряду України, а також членів їх сімей на територію США і ЄС". Крім того, автори петиції пропонують "заморозити закордонні рахунки компаній, афілійованих з вищевказаними особами".

Президент України повинен був у Вільнюсі підписати Угоду про асоціацію з ЄС, однак за тиждень до початку саміту Кабмін України ухвалив рішення призупинити підготовку до підписання цього документа, пославшись на необхідність врегулювати питання торговельно-економічних відносин з Росією. Українська сторона пропонувала ЄС і РФ "утворити комісію на тристоронній основі для опрацювання комплексу питань, спрямованих на відновлення втрачених обсягів виробництва".

В результаті урочиста церемонія підписання угод з країнами Східного партнерства на Вільнюському саміті завершилася без підписання Україною Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Наступний саміт Східного партнерства запланований у першій половині 2015 року в Ризі. ЄС сподівається, що до цього часу Україна змінить своє рішення асоціації. !zn

Читайте також:

У США рекордними темпами набирає підтримку петиція про санкції проти Януковича

Росії не сподобалася петиція проти Януковича на сайті Білого дому

Джеффрі Пайетт запевнив, що петиція про санкції проти Януковича не є загрозою Вашингтона Києву

Янукович висунув Євросоюзу п'ять фінансових умов для підписання асоціації