UA / RU
Підтримати ZN.ua

Першу сотню партії Зеленського покинули чотири кандидата

Троє вибулих кандидатів стверджують, що самостійно прийняли рішення не балотуватися в депутати.

З першої сотні виборчого списку партії Володимира Зеленського "Слуга народу" виключили чотирьох кандидатів у депутати. Троє з них заявили, що самостійно прийняли рішення відмовитися від походу в парламент, четверта була виключена зі списку за результатами "додаткової перевірки".

У середу, 12 червня, прес-служба партії повідомила про виключення зі списку Ірини Панченко, яка займала в ньому 73-тю позицію. У чому полягала перевірка, і які факти вона виявила, у "Слузі народу" не уточнили. Про 25-річну випускниці юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, дочку бізнесмена Сергія Панченка інформації у відкритих джерелах небагато.

Ще троє кандидатів – Вадим Гутцайт, Дмитро Співак і Юрій Гусєв – повідомили, що передумали йти в Раду за списками партії Володимира Зеленського.

Бізнесмен, депутат одеської міськради і телеведучий каналу NewsOne Дмитро Співак (№33 у списку) пояснив свою відмову тим, що проти нього "розгорнулася кампанія з дискредитації", небажанням змінювати погляди "на догоду кон'юктурі", а також створювати репутаційні ризики для Зеленського і його партії.

Президент Федерації фехтування України Вадим Гутцайт (№81) заявив, що є "людиною справи", яка "звикла працювати", а не "громаогласно кричати з трибуни". Тому в депутати він вирішив не балотуватися, подякувавши при цьому Зеленському і керівництву партії за довіру.

Колишній заступник міністра оборони Юрій Гусєв, включений до виборчого списку під №41, повідомив, що працювати в команді президента Зеленського в "іншій ролі, про яку стані відомо пізніше".

"Я вирішив. І це моє рішення не продовжувати участь у парламентських виборах", - заявив Гусєв в коментарі виданню "Новое время". За словами ексзаступника міністра, після оприлюднення списку "Слуги народу" він зазнав масованої інформаційної атаки – у ЗМІ і соцмережах з'явилися публікації про нібито його причетність до корупції в Міноборони.

Гусєв підкреслив, що за день до партійного з'їзду він проходив детектор брехні.

"Наскільки я знаю, результати були позитивними", - додав він.

Читайте також: "Голос" як противага партії "Слуга народу": кількість бажаючих бути з ним збільшується

Як повідомлялося, 9 червня в Національному ботанічному саду ім. Гришка в Києві відбувся з'їзд президентської партії "Слуга народу". На ньому представили першу сотню виборчого списку.

29 травня партія "Слуга народу" оголосила про набір потенційних кандидатів у депутати по мажоритарних округах.

Чим раніше відбудуться парламентські вибори, тим більше у Зеленського шансів "завести" до Ради максимальну кількість "своїх" депутатів. Рейтинг партії нині росте не по днях, а по годинах. Без об'єктивних причин, передусім – як наслідок нещодавнього тріумфу, пише у своїй статті для DT.UA Сергій Рахманін.

За даними свіжого соцопитування "Рейтингу", "Слуга народу" залишається лідером електоральних уподобань. На майбутніх виборах її готові підтримати 47,5% виборців. Також прохідний бар'єр долають "Опозиційна платформа – За життя" з 10,4% підтримки, "Європейська Солідарність" з 7,9%, "Батьківщина" (7,5%) і "Голос" Святослава Вакарчука (6,4%).

Докладніше про дострокові вибори читайте у статті Сергія Рахманіна "Гра у швидкі "шашечки"" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".