UA / RU
Підтримати ZN.ua

Переселенці з окупованих територій можуть взяти участь у виборах президента

З майже 40 тисяч виборців, що змінили місце голосування на президентських виборах, більше половини - переселенці з Донбасу та Криму.

За словами глави ЦВК Тетяни Сліпачук, вже майже 40 тисяч українців змінили місце голосування на президентських виборах. З цієї кількості виборців більше половини - переселенці з тимчасово окупованих територій.

Раніше голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук назвала кількість переселенців, які готові взяти участь у виборах президента України, у процентному відношенні.

"Зараз вже майже 40 тис. громадян України скористалися правом зміни місця голосування, серед них 57% – це жителі Луганської та Донецької областей. Цей процес не займає багато часу", – сказала Сліпачук, передає Гордон.

Вона нагадала, що змінити місце голосування можна до 25 березня.

Вибори президента в Україні призначені на 31 березня 2019 року. Виборча кампанія стартувала 31 грудня 2018 року.

ЦВК зареєструвала 44 кандидата. Мер Львова Андрій Садовий заявив 1 березня, що знімає свою кандидатуру на користь екс-міністра оборони Анатолія Гриценка.

За даними ЦВК, до Державного реєстру виборців внесено майже 29,9 млн осіб, які потенційно будуть внесені до списків на президентських виборах.

7 лютого Верховна Рада схвалила проект закону про заборону громадянам Росії і особам, запропонованим російською стороною, бути офіційними спостерігачами на виборах в Україні. Його підтримали 232 народних депутати. 26 лютого президент України Петро Порошенко підписав цей закон.

У листі до Міністерства закордонних справ України директорка Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Інгібьорг Солрун Гісладоттір висловила глибоке розчарування у зв'язку з прийняттям парламентом законопроекту, що закріплює відповідне обмеження.

8 лютого у МЗС Росії вирішили відмовитися від направлення російських спостерігачів на вибори президента України. Однак згодом у РФ вирішили відправити своїх спостерігачів у короткострокову місію ОБСЄ, мотивувавши отриманням запрошення БДІПЛ.

У МЗС України нагадали, що не прийматимуть заявки від громадян Росії, які забажають бути спостерігачами на майбутніх президентських виборах. А також про те, що офіційні спостерігачі від України не їздили на вибори до РФ у 2018 році.

Про проблеми виборчого процесу і захист від зовнішнього впливу читайте у статті Олександра Данченка "Вибір на виборах" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".