UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перемога України над Росією стане сигналом для Китаю не чіпати Тайвань — американський дипломат

Наразі КНР оцінює ефективність силових методів Путіна і спостерігає за реакцією Заходу.

Перебіг подій у війні України проти Росії може суттєво вплинути на подальшу ситуацію за участю Китаю і Тайваню. Якщо Україна переможе РФ на полі бою, це може стати сигналом для КНР, що військове вторгнення на Тайвань не принесе бажаного результату. Про це заявив колишній спецпредставник Держдепартаменту Сполучених Штатів з питань України Курт Волкер в розмові з журналістами ТСН

На думку дипломата, зараз Китай уважно спостерігає за розвитком подій в Україні і очікує на результати війни. Для Сі Цзіньпіна важливо зрозуміти, чи спрацює силовий метод Путіна із захоплення території сусідньої держави.

«Китай спостерігає, чи досягне Росія успіху у війні проти України. Тому що успіх Росії означатиме, що відкрита агресія, захоплення території, зміна влади – це працює. А Захід не протидіє цьому. Китай отримає зелене світло робити з Тайванем все, що їм заманеться, бо Захід їх не спиняє та не запобігає зміні режимів, захопленню територій», – вважає Волкер. 

Читайте також: Китай оголосив про призупинення співпраці з США у кількох сферах через візит Пелосі на Тайвань

Дипломат зазначає, що Китай не буде відкрито підтримувати Росію у загарбницькій війні, оскільки місцева влада сприймає Україну як незалежну державу. Що стосується Тайваню, то його КНР вважає своєю територією, тому підхід до бойових дій там буде суттєво відрізнятися. 

«Важливо, що Китай не хоче руйнувати Тайвань, як це робить Росія з Україною. Їм потрібен багатий Тайвань, а не той регіон, який буде для них проблемою. Китаю не вигідно, щоб ситуацію з Тайванем порівнювали з Україною, це дає нам можливість діалогу з Китаєм», – додав Волкер.

Читайте також: Business Insider: Військові навчання Китаю - це дещо гірше, ніж відповідь на візит Пелосі на Тайвань

Раніше повідомлялося, що Сі Цзіньпін не планує радитися з Путіним щодо напруженої ситуації на Тайвані

І умовний «Захід», і умовний «Схід» проводять огляд своїх лав, перевіряють міцність союзницьких договорів та оцінюють баланс сил. Які ж сьогоднішні союзи? Хто, з ким і проти кого товаришує? І що чекає світ після третьої світової війни, яка вже почалася, нехай поки що і у гібридному вигляді? Про це розмірковує Сергій Корсунський у статті «Альянси, які будує Путін».