UA / RU
Підтримати ZN.ua

Переговори радників Норманді не принесли конкретних домовленостей — Єрмак

Глава української делегації на брифінгу підбив підсумки зустрічі, що відбулася.

Внаслідок дев'ятигодинних переговорів, які провели у Берліні політичні радники лідерів країн "нормандської четвірки", учасники так і не змогли дійти якогось спільного документа. Про це пізно вночі, на брифінгу після завершення зустрічі, повідомив голова Офісу президента, представник української делегації Андрій Єрмак.

"Сьогодні ми не змогли дійти якогось спільного документу. Справді, переговори тривали майже дев'ять годин. Було б дуже добре, якби на другу зустріч у "нормандському форматі" після тривалої перерви ми змогли щось узгодити, таке бажання є, але сьогодні сталося, як сталося" — заявив Єрмак.

За словами Єрмака, робота триває, він також анонсував нові переговори найближчим часом і наголосив, що всі сторони налаштовані на конструктивний діалог, а також погодилися з необхідністю виконувати Мінські угоди.

Зустрічі радників продовжуватимуться. У нас є розбіжності та позиції, які необхідно узгоджувати, але головне, що є воля продовжувати та домовлятися”, — наголосив Єрмак.

Важливою умовою для продовження переговорів, з якою погодилися всі сторони, є повне припинення вогню.

На найближчій онлайн-зустрічі Тристоронньої контактної групи планується обговорення гуманітарних питань: обміну утримуваними особами та поновлення роботи КПВВ.

Напередодні Єрмак заявив, що під час зустрічі політрадників українська сторона вимагатиме розблокування роботи ТКГ для просування процесу мирного врегулювання.

Остання зустріч радників лідерів країн нормандського формату відбулася 26 січня у Парижі. Після неї Андрій Єрмак заявив на підсумковому брифінгу, що головним прогресом зустрічі вважає готовність сторін працювати надалі для досягнення миру на Донбасі.

Читайте також: Без зрад та проривів: Гармаш підбив підсумки переговорів у ТКГ

Представник Росії на переговорах помічників лідерів країн нормандської четвірки Дмитро Козак цілком очікувано звинуватив саме Україну у неконструктивній позиції щодо мінських домовленостей.