UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перед нормандським самітом у Зеленського затвердили п'ять сценаріїв реінтеграції ОРДЛО

Перед вильотом до Парижа Зеленський збере засідання РНБО.

В Офісі президента у вівторок, 3 грудня, відбулася координаційна нарада в рамках підготовки Володимира Зеленського до переговорів у нормандському форматі. Учасники наради обговорили можливі сценарії реінтеграції окупованих районів Донецької і Луганської областей, повідомляє прес-служба глави держави.

У ході наради були затверджені п'ять сценаріїв реінтеграції ОРДЛО, проте їх зміст на Банковій не розкривають. Однак повідомлення можна зробити висновок, що серед них немає сценарію звільнення окупованих територій військовим шляхом.

"Володимир Зеленський чітко окреслив позицію про неприпустимість вирішення проблеми окупованих територій військовим шляхом і необхідності досягнення миру на сході України політико-дипломатичними методами", - зазначили в ОП.

Ознайомившись із цими сценаріями й обговоривши їх деталі, Зеленський доручив начальнику Генерального штабу Збройних сил Руслану Хомчаку найближчим часом відвідати зону проведення операції Об'єднаних сил.

Також було прийнято рішення провести засідання Ради національної безпеки і оборони перед самітом, який відбудеться у Парижі 9 грудня.

Крім Зеленського, у нараді взяли участь секретар РНБО Олексій Данілов, перший помічник президента Сергій Шефір, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, міністр оборони Олексій Загороднюк, голова СБУ Іван Баканов, начальник Генштабу ЗСУ Руслан Хомчак, голова Служби зовнішньої розвідки Валерій Євдокимов, начальник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба та інші.

Як повідомлялося, Київ, Берлін, Париж і Москва підтвердили участь лідерів чотирьох держав у "нормандському" саміті 9 грудня в столиці Франції.

Володимир Зеленський заявляв, що планує обговорити на переговорах звільнення заручників, відновлення контролю над кордоном, "строки припинення війни" та місцеві вибори в ОРДЛО. За словами міністра закордонних справ Вадима Пристайка, Україна розраховує на суттєвий прогрес у врегулюванні конфлікту.

У той же час, в Кремлі продовжують вимагати відведення ЗСУ по всій лінії фронту і надання окупованим територіям особливого статусу" на постійній основі. Прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявляв про підготовку якогось документа, на підписання якого за підсумками переговорів розраховує РФ.

Голова МЗС України Вадим Пристайко повідомив, що робочий варіант комюніке затвердили на початку вересня. За підсумками саміту лідери чотирьох країн повинні дати позитивну оцінку розведення військ на трьох ділянках та обміну утримуваними особами, а також схвалити продовження роботи в цих напрямках. Про зміну положень або черговості пунктів Мінських домовленостей не йдеться.

Детальніше про підготовку паризького саміту нормандської четвірки читайте у статті Костянтина Єлісєєва "Паризький саміт нормандської четвірки: врятувати Україну від стратегічної помилки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".