UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перед голосуванням за важливі законопроєкти «слуги» збираються у чатах – Третьякова

У фракції розповіли, як дізнаються, чи підтримуватимуть проєкт закону депутати.

Народна депутатка від «Слуги народу» Галина Третьякова розповіла, як у політсилі дізнаються, чи вистачить голосів монобільшості для ухвалення важливих законопроектів, чи доведеться розраховувати на підтримку опозиції.

За її словами, у фракції «СН» є чати у соціальних мережах, де відбувається так зване сигнальне голосування. В інтерв’ю «Громадському» Третьякова розповіла, що в її кабінеті є «політична дошка» з переліком усіх народних депутатів IX скликання, за якою й визначають, які депутати голосуватимуть за законопроєкти.

Оскільки для ухвалення будь-якого законопроєкту потрібно 226 голосів, його треба узгоджувати всередині фракції, щоб раптом не забракло голосів, пояснює депутатка.

Під час листування в чатах «слуги» дивляться, хто як підтримує законопроєкт. Якщо всередині фракції не набирається необхідна кількість голосів за стратегічний проєкт закону, спрацьовує правило «70 на 30» чи «80 на 20», пояснила Третьякова.

«Якщо 70% фракції вважає, що закон потрібно ухвалити, то ми намагаємося голосувати разом всі. Якщо ми не набираємо всередині фракції прихильників того чи іншого закону, якщо вони не мають стратегічного характеру, то потрібно, щоб і інші фракції (голосували)», - наголосила вона.

Третьякова додала, що для її фракції важливо, аби опозиція також голосувала за законопроєкти соціального спрямування. «У питаннях соціальної політики не повинно бути опонентів», - додала голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Домовленості про голосування за законопроєкти інших фракцій в обмін на їхні голоси вона вважає «явищем політичним», яке присутнє і у нинішній Верховній Раді.

«Таке буває, але в будь-якому випадку коли змінюється один закон, завжди є (питання), чи можемо ми це підтримувати. Там є сенс і логіка підтримки. Закон, який підтримується, навіть якщо він від якоїсь іншої фракції, має полягати в тому, як працює монобільшість чи коаліція», - уточнила депутатка.

Читайте також: Правила для опозиції і коаліції: Третьякова розповіла про «велику парламентську реформу»

Нагадаємо, 12 вересня 2019 року монобільшості вперше забракло голосів. Рішення щодо розгляду законопроєкту за скороченою процедурою підтримали лише 223 народних депутати з 226.

На дострокових парламентських виборах «Слуга народу» отримала 43,16% голосів виборців, здобувши впевнену перемогу практично у всіх регіонах країни. Вперше в історії України в парламенті сформували однопартійну більшість.

Ситуація, що склалася, давала Зеленському як шанс на більш швидку реалізацію необхідних реформ, так і представляла певні ризики: контролювати таку кількість депутатів, утримуючи від спокуси «співпраці» з олігархами, неможливо. Як наслідок, монобільшість прогнозовано розбилася на «групи впливу», але продовжує зберігати видиму єдність.