В США заявляють, що КНР не має причин використовувати візит Пелосі на Тайвань як привід для агресії.
Координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі заявив, що спікер Палати Представників Конгресу Ненсі Пелосі має право відвідати Тайвань і адміністрація Байдена підтримає її під час поїздки, повідомляє CNN.
«Ми хочемо переконатися, що коли вона подорожує за кордон, вона може робити це безпечно, і ми збираємося переконатися в цьому. Немає жодних причин для китайської риторики. Немає жодних причин для будь-яких агресивних дій. Це не рідкість, коли лідери Конгресу їздять на Тайвань», — сказав Кірбі.
Відповідаючи на запитання, чи готові США до конфлікту з Китаєм через візит, Кірбі сказав, що «жодних змін у політиці США немає».
«Немає жодних змін у нашому прагненні зберегти вільний, безпечний і відкритий Індотихоокеанський регіон», — наголосив він.
Державний секретар Ентоні Блінкен також повторив позицію адміністрації, що Пелосі самостійно вирішує, які країни вона буде відвідувати.
«Конгрес є незалежною рівноправною гілкою влади. Рішення виключно за спікером», — сказав Блінкен в ООН у понеділок вдень.
Блінкен також додав, що попередні спікери та члени Конгресу вже відвідували Тайвань.
«І тому якщо спікер вирішить його відвідати, а Китай спробує створити певну кризу чи іншим чином посилити напруженість, відповідальність буде — повністю на Пекіні», —наголосив Блінкен, додавши, що США не братимуть участь в жодній ескалації.
Як повідомлялось, за даними ЗМІ Пелосі прибуде до Тайваню завтра, 2 серпня.
25 липня Financial Times з посиланням на джерела повідомила, що Китай у різкій формі попередив адміністрацію президента США про готовність недопустити майбутню поїздку Пелосі до Тайваню. Раніше Пекін публічно погрожував "жорсткими заходами", якщо спікерка не відмовиться від запланованого візиту, аж до перехоплення урядового літака.
США розглядають можливий візит Пелосі до Тайваню як підтримку демократії і свободи на тлі зростаючої загрози з боку Китаю. Китай розглядає Тайвань як свою територію і допускає силове захоплення.
Російська агресія проти України загострила безпекові протиріччя між Китаєм і США – від суверенітету Тайваню до суперництва в Індо-Тихоокеанському регіоні загалом. Ця ситуація викликає велике занепокоєння у самого Тайбея. Адже перемога Путіна в Україні може стати сигналом для більш агресивних дій з боку Китаю. Докладніше читайте у статті Наталії Бутирської «Чому Китай не хоче, щоб Україна перемогла Росію».