UA / RU
Підтримати ZN.ua

ПАРЄ визнала війною агресію РФ проти України

Делегати ПАРЄ закликали РФ відмовитися від підтримки бойовиків ОРДЛО і припинити порушувати права людини в окупованому Криму.

Парламентська Асамблея Ради Європи у вівторок, 23 січня, прийняла резолюцію "Гуманітарні наслідки війни в Україні", підготовлену литовським депутатом Егідіусом Варейкісом.

"Асамблея стурбована гуманітарною ситуацією, яка є наслідком тривалої російської війни проти України в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також окупації і спроби приєднання Криму до Російської Федерації",- сказано в документі, опублікованому на офіційному сайті ПАРЄ.

Схваливши резолюцію, ПАРЄ закликала РФ припинити будь-яку фінансову та військову підтримку бойовиків в окупованих районах Донбасу, а також не визнавати "паспорти" та інші "документи" окупаційної адміністрації, включаючи "рішення" так званих "судів" про право власності на нерухомість.

У резолюції також міститься заклик припинити порушення прав людини в анексованому Криму, скасувати заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, звільнити українських політв'язнів в Криму й на території РФ.

ПАРЄ закликала Росію припинити переміщення населення до окупованого Криму, зупинити збройну агресію проти України і відновити її територіальну цілісність.

Крім того, в резолюції йдеться про необхідність створити спеціальну робочу групу з представників України, Росії та Міжнародного комітету Червоного Хреста для пошуку зниклих безвісти під час війни в Донбасі.

Раніше повідомлялося, що новообраний голова ПАРЄ Мікеле Ніколетті наполягає на продовженні діалогу з російським парламентом. Він висловив жаль у зв'язку з тим, що РФ, формально уникаючи продовження санкцій, самостійно відмовилася від участі у роботі ПАРЄ.

Нагадаємо, що у грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію до ПАРЄ.

Своєю чергою сенатор РФ Олексій Пушков заявив про те, що російська делегація у 2018 році не повернеться до Парламентської асамблеї Ради Європи.

Детальніше про ситуацію з поверненням Росії до ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".