UA / RU
Підтримати ZN.ua

Парубій підписав ухвалений сьогодні закон про курс України в ЄС і НАТО

Тепер закон направлять на підпис президенту України.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій, закриваючи вечірнє пленарне засідання, підписав ухвалений сьогодні закон про закріплення в Конституції курсу України на членство в Євросоюзі і НАТО. За його словами, окремі депутати роблять спроби зареєструвати проект постанови про скасування рішення, яким затверджуються ці конституційні зміни.

"Ми отримали роз'яснення юристів апарату та комітету з питань регламенту, які дали чітку позицію з цього приводу: зміни до Конституції розглядаються за окремою процедурою на відміну від інших законодавчих актів, і на них не поширюється норма щодо постанов, які можуть скасовувати їхню дію", - сказав глава парламенту.

Він зазначив, що має право невідкладно підписати зміни до Конституції відповідно до ч. 11 ст. 49 норми закону "Про Регламент Верховної Ради України". Після цього закон направлять на підпис президенту Петру Порошенку.

Нагадаємо, що Верховна Рада 7 лютого у другому читанні 334 голосами затвердила законопроект "Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на отримання повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)".

У листопаді 2018 року Конституційний суд України надав позитивний висновок до президентського законопроекту про внесення до Конституції правок щодо інтеграції держави у Євросоюз і НАТО. Того ж дня документ був затверджений в першому читанні 311 голосами.

Як зазначає Володимир Шаповал у своїй статті "Знову Основний Закон "за викликом"?", приймаючи такі поправки, влада займається ритуальними заклинаннями про значення для нас ЄС і НАТО, а не веде системну і різнопланову роботу для поліпшення рівня життя в країні та розвитку армії. Більш того, в жодній Конституції, прийнятої у державах-членах НАТО, немає згадки про цю організацію, що вказує на рутинний характер членства держав у "звичайних" міжнародних організаціях, а українцям на хвилі передвиборної кампанії членство в ЄС і НАТО підносять як щось таке, що потрібно заслужити.