Голова Верховної Ради Андрій Парубій вважає, що найбільш гострі дискусії в ході розгляду законопроекту про антикорупційний суд викличуть питання визначення юрисдикції та ролі міжнародних експертів у доборі суддів.
"Мабуть,найголовніша дискусія буде щодо компетенції громадської ради міжнародних експертів", - заявив спікер в ефірі телеканалу ICTV у понеділок ввечері, 5 лютого.
Парубій нагадав, що західні партнери наполягають на тому, щоб у громадської ради міжнародних експертів було право відсіювати недоброчесних кандитов на етапі попереднього відбору, і щоб Вища кваліфікаційна комісія суддів не могла ігнорувати ці рішення.
За словами голови парламенту, він також очікує дискусій з питання приведення юрисдикції антикорупційного суду у відповідність із підслідністю Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
У той же час, Парубій висловив упевненість, що поправки про пом'якшення вимог до кандидатів та про визначення кількості суддів будуть розглянуті відносно спокійно. І депутати можуть взятися за них відразу ж після голосування за законопроект у першому читанні.
"Можливо, певні норми ми зможемо вже в першому читанні визначити для того, щоб продемонструвати і партнерам, і Україні нашу готовність до компромісів і конструктивної роботи", - зазначив спікер.
Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд висловив невдоволення законопроектомс "Про вищий антикорупційний суд", який подав на розгляд парламенту Президент України. МВФ очікує, що в проект закону будуть внесені правки згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії.
Слідом за МВФ президентський законопроект розкритикував також Світовий банк.
Президент Петро Порошенко заявив про неприпустимість ультиматумівщодо положень законопроекту, разом з цим відзначивши, що пропозиції для вдосконалення документа можна буде внести під час його розгляду у Верховній Раді.
Пізніше представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко пообіцяла, що депутати врахують рекомендації МВФ під час розгляду президентського законопроекту про антикорупційний суд.