Партія "Ми маємо мету", головою якої є один з ватажків бойовиків "ДНР" Денис Пушилін, вказана на сайті ЦВК у переліку партій, які зможуть подати документи для участі в місцевих виборах.
Згідно з інформацією ЦВК, головою партії вказаний ватажок "ДНР" Пушилін.
У цьому списку вказані всі 285 зареєстрованих в Україні партій, в тому числі і "Народний фронт", який заявив, що на вибори не піде.
Згідно з законом, для того, щоб партія взяла участь у виборах, повинен відбутися її з'їзд, який і прийме рішення про похід на вибори. Проте на сайті ЦВК відмітки про такому з'їзді МММ немає, як і у решти партій зі списку.
Необхідно підкреслити, що абревіатура політичної сили "Мі маємо мету" має схожість з назвою фінансової піраміди МММ-2011, функціонером якої раніше був сам Пушилін.
Напередодні міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров розповів про згоду "ДНР" і "ЛНР" провести вибори за законами України і в присутності спостерігачів від ОБСЄ. При цьому він додав, що організувати вибори на захоплених територіях Донбасу не вдасться без узгодження деяких питань з ватажками проросійських бойовиків. Зокрема, за словами Лаврова, вони не хочуть, щоб у виборах на підконтрольній їм території брали участь кандидати від "Правого сектору" і інших "радикалів".
Закон про місцеві вибори, прийнятий 14 липня, передбачає проведення місцевих виборів 25 жовтня на всій території України, крім Донбасу і Криму.
Всупереч цьому,бойовики "ЛНР" вирішили "призначити" місцеві вибори на 1 листопада, а "ДНР" - 18 жовтня. Згідно з аргументами бойовиків, проведення виборів в ці дні, навпаки, є виконанням Мінських угод "в односторонньому порядку". У той же час, Мінські угоди передбачають проведення виборів за українським законодавством, у присутності міжнародних спостерігачів, визнаних ОБСЄ.
Раніше лідери сепаратистів висували свої вимоги щодо проведення місцевих виборів, які вони вважали такими, що узгоджуються з Мінськими угодами. Зокрема, вони вимагали від України і ОБСЄ піти на умови, при яких у місцевих виборах на окупованих територіях не брали б участь проукраїнські політичні партії.
Також один з представників бойовиків Денис Пушилін вже заявив, що "ДНР" відмовляється визнавати закон про місцеві вибори, прийнятий Верховною Радою і підписаний президентом Петром Порошенком.
Як писав у своїй статті для DT.UA Чим злякала держава потенційних фальсифікаторів місцевих виборів?, аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев, новий закон про місцеві вибори, який не пройшов належного професійного аналізу і повноцінної дискусії у парламенті, загострює ризики маніпуляцій в локальних кампаній. На його думку, кулуарність підготовки та прийняття закону не дозволила експертам і депутатам повноцінно перевірити виборчі процедури на чутливість до фальсифікацій. Але запропонована для місцевих виборів в Україні виборча система, враховуючи досвід практичного застосування аналогічної в окремих регіонах Російської Федерації, не налаштовує на оптимістичні прогнози.
"У Росії використання системи, подібної до української, не тільки не призвело до зменшення корумпованості виборчого процесу, але і стало причиною масових взаємних фальсифікацій між кандидатами, висунутими однією партією в різних територіальних округах", - зазначив Клюжев.