UA / RU
Підтримати ZN.ua

Парламентська більшість направила українських солдат до Кот-д`Івуару

Верховна Рада прийняла в цілому закон про направлення українського миротворчого контингенту до Кот-д`Івуару. Проект закону №9566 у п'ятницю, 9 грудня, підтримали 236 депутатів із фракцій більшості.

Як повідомлялося, даний законопроект президент Віктор Янукович вніс до парламенту як невідкладний.

Виступаючи з парламентської трибуни, голова парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко повідомив, що комітет не підтримав цю ініціативу В.Януковича.

Законопроектом, текст якого оприлюднено на сайті Верховної Ради, пропонується схвалити указ, яким президент постановляє «направити для участі України у наданні підтримки Операції ООН у Кот-д`Івуарі миротворчий контингент загальною чисельністю до 60 осіб з числа миротворчого контингенту України, що діє у складі Місії ООН у Ліберії, у терміни, визначені Радою Безпеки ООН, на період до 31 грудня 2011 року».

«Фінансування витрат, пов'язаних з участю України в наданні підтримки Операції ООН у Кот-д`Івуарі, здійснювати за рахунок коштів державного бюджету України з подальшим відшкодуванням цих витрат Організацією Об'єднаних Націй», - сказано в законопроекті.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться: «Враховуючи заплановані на 11 грудня 2011 парламентські вибори у Кот-д`Івуарі, а також зважаючи на критичну важливість подальшого використання військових авіаційних можливостей України для надання підтримки Операції ООН у цій африканській державі, Секретаріат ООН звернувся з проханням розглянути можливість залучення українського авіаційного підрозділу у складі Місії ООН у Ліберії до здійснення транскордонних операцій в рамках надання міжмісійної підтримки між МООНЛ і ОООНКІ відповідно до положень резолюції Ради Безпеки ООН 1609 (2006), а також, за умови, що Рада Безпеки ООН прийме відповідне рішення - можливість тимчасової передислокації українського авіаційного підрозділу у складі МООНЛ на територію Кот-д`Івуару у зв'язку з необхідністю посилення ОООНКІ на період до 31 грудня 2011 року».

Нагадаємо, 19 травня Верховна Рада дала добро на продовження місії українських миротворців у Кот-д'Івуарі до 30 вересня.

Цьому передував скандал, пов'язаний з тим, що внаслідок недбалості чиновників наші миротворці незаконно перебували у цій країні після 4 травня 2011 року.