Основними пріоритетом і завданням Дунайської комісії (ДК) надалі має бути модернізація і створення сучасної річкової логістичної інфраструктури (модернізація суднового ходу, розвиток портів і систем комунікацій), яка буде відповідати вимогам міжнародних транспортних коридорів та підвищить конкурентоспроможність дунайського судноплавства на ринку, перш за все, вантажних перевезень, пише пані-посол України в Угорщині Любов Непоп.
Також серед поставлених завдань - дослідження екологічних проблем – проєкти з модернізації флоту для зниження шкідливих викидів та питання енергоефективності експлуатації флоту.
“Крім того, цілі ДК на найближчу перспективу включають розвиток потенціалу дунайського судноплавства для його ефективної інтеграції в систему міжнародних транспортних коридорів TEN-T. Свого часу, працюючи в Представництві України при ЄС, я вже мала нагоду опікуватися питанням включення транспортних мереж країнах Східного партнерства до цієї мережі і думаю, що отриманий досвід стане в пригоді та в рамках реалізації завдань, що стоять переді мною як Головою ДК”, - пише пані-посол у статті для ZN.UA.
Вона додала, що важливим є забезпечення високих стандартів безпеки судноплавства (Safety і Security), охорона навколишнього середовища і підготовка висококваліфікованих фахівців флоту та управління.
“Ще одне, не менш важливе завдання, - сприяти модернізації чинного флоту і будівництву нових високоавтоматизованих судів з високими показниками енергоефективності, використанням нових типів конструкційних матеріалів і пропульсивних установок згідно з концепцією Green Danube Fleet”, - зазначила дипломатка.
Завдання ці є досить складними та амбітними, наголошує пані-посол.
“А саме тому вони повинні вирішуватись за допомогою стратегічного діалогу держав-членів ДК, обміну технологіями, думками і передовою практикою. Саме в сприянні такій роботі на користь придунайських держав і полягає функція Голови. Успіх тут буде залежати від злагодженої роботи керівництва організації, її Секретаріату та країн-членів. І ми до такої роботи готові”, - зазначила Любов Непоп.
Які ж завдання стоять сьогодні перед Дунайською комісією? Який внесок може зробити наша країна в їх вирішення? Про це читайте в статті нинішньої голови Дунайської комісії, посла України в Угорщині Любові Непоп «Дунайські хвилі» євроінтеграції».