UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Сенаті закликали Байдена надати Києву ракети ATACMS

Дальність стрільби ATACMSів – залежно від моделі – від 165 до 270 кілометрів. Точність влучання – 10-20 метрів. Пропозицію щодо передання озвучив очільник республіканської меншості.

Декілька днів тому Україна передала США та іншим союзникам список необхідного озброєння, зокрема йшлося про ракети ATACMS. Зі схожим закликом, зокрема щодо згаданих ракет, виступив в американському Сенаті очільник республіканців Мітч Макконнелл, повідомляє власкор “Укрінформу”.

Нагадаємо, днями стало відомо, що США планують оголосити про черговий пакет військової допомоги Україні. Заклики представника республіканської меншості у верхній палаті Конгресу, ймовірно,  свідчать про певну підготовку до реалізації процесу передання озброєння.

«Не обов’язково, щоб уся ця зброя надходила з Америки. Але не помиліться: наші союзники чекають від нас сигналів»,- зазначив чиновник. Україні вкрай необхідне озброєння дещо більшого радіуса дії, додав він, зокрема як ATACMS. Під час його виступу йшлося також про танки та безпілотники.

Читайте також: Експерт вважає, що головною ціллю для ракет ATACMS стане "ахіллесова п'ята" Путіна

Уточнимо, що дальність стрільби ATACMSів – залежно від моделі – від 165 до 270 кілометрів. Попри це, за типом, наприклад MGM-140 ATACMS, належать до балістичних ракет малої дальності. Однак точність влучання – 10-20 метрів.

Макконнелл закликав не зволікати із прийняттям рішень, і зазначив, що Джо Байден “має чітко пояснити  Західній Європі необхідність вагомого, конкретного і швидкого внеску в Україну”.

Нещодавно також Німеччина анонсувала свій пакет допомоги Україні. Йдеться про  «зимовий пакет» підтримки, як от генератори, намети та зимове спорядження. Однак передбачена також партія обіцяних установок Gepard та мостоукладальних танків типу Biber.

На початку місяця стало відомо і про пакет допомоги від двох скандинавських країни – Швеції та Фінляндії. До пакету першої мають увійти артилерійські боєприпаси, САУ та система ППО.

Тим часом у Міноборони Фінляндії вирішили з метою забезпечення безперешкодної доставки засекретити інформацію про зміст, спосіб і терміни надання військової  допомоги.