UA / RU
Підтримати ZN.ua

ПА НАТО підтримала членство України та прийняла жорстку антиросійську резолюцію — Чернєв

Вікно для переговорів з країною-агресором буде відкритим лише в одному випадку - якщо та змінить свою політику. 

Парламентська Асамблея НАТО звернулася до урядів інших країн із закликом підтримати зусилля України щодо прискорення вступу в Альянс. Про це у своїй колонці для "Ліга.нет" пише постійний представник української делегації в ПА Єгор Чернєв. 

Також асамблея прийняла жорстку антиросійську резолюцію з врахуванням усіх важливих правок нашої делегації. 

"У резолюції РФ визнана безпосередньою загрозою євроатлантичній безпеці. Її звинувачують у порушенні міжнародного права, агресії проти сусідів, дезінформації, політичних вбивствах, втручанні у вибори та внутрішні справи інших країн, гібридній війні проти Заходу, військових провокаціях, використанні корупції як інструменту у міжнародній політиці та інших злочинах", - пише Чернєв. 

ПА НАТО закликає ввести проти Росії додаткові санкції й використати усі доступні дипломатичні та економічні важелі. 

"Жодного "бізнесу по-старому" з Росією бути не може — так вирішили делегати", - розповідає представник української делегації. 

За словами Чернєва, у новій Стратегічній концепції НАТО потрібно врахувати нові реалії та зосередитися на зміцненні обороноздатності Альянсу й стримуванні РФ.

"Вікно для переговорів залишається відкритим лише для випадку, якщо Росія змінить свою політику та почне дотримуватися норм міжнародного права", - додав він.

Резолюція ПА, пояснює Чернєв, не є документом прямої дії, проте її враховують в штаб-квартирі НАТО та в урядах країн-членів Альянсу. 

"Це чергова дипломатична перемога України у війні з Росією", - підсумував Чернєв. 

Читайте також: Вступ України до НАТО і ЄС: думки українців розділилися

За словами колишнього посла США в Україні Джона Гербста, Україна не зможе членом НАТО протягом найближчих 10 років через тверду позицію з цього питання ряду членів Альянсу.

За інформацією ZN.UA під час зустрічі з Байденом Зеленський третину часу присвятив спробам переконання співрозмовника в необхідності надання Україні ПДЧ і членства в НАТО в майбутньому. У спільній заяві двох президентів йдеться, що США підтримують євроатлантичні прагнення України, однак якісь терміни в документі не згадуються.

Детальніше про перші підсумки президентського візиту до США без «зрад» та «перемог» читайте в статті Тетяни Силіної "Що «нахімічив» Зеленський у Вашингтоні і з чим повертається в Україну".