UA / RU
Підтримати ZN.ua

Особливий статус для Донбасу буде прописаний в оновленій Конституції

Дія закону про особливий режим місцевого самоврядування в ряді районів Донецької та Луганської областей буде закріплена в перехідних положеннях Конституції.

Конституційна комісія має намір закріпити в перехідних положеннях зміненої Конституції України дію закону про особливий режим місцевого самоврядування в деяких районах Донецької і Луганської областей, повідомив член Комісії Віктор Мусіяка.

"Питання, пов'язане з 11-м пунктом так званих Мінських угод про особливий режим місцевого самоврядування (на деяких територіях Донецької та Луганської областей – ред.) - це буде передбачено в перехідних положеннях", - повідомив він журналістам у п'ятницю перед початком засідання Конституційної комісії.

"Там буде сказано, що окремим законом визначається (особливий режим – ред.), як це зараз є, хоча цей закон недосконалий", - додав він.

Раніше стало відомо, що неофіційно ЄС пропонує "авансом" дати спецстатус для Донбасу в односторенньому порядку Україною ще до того, як будуть виконані всі попередні пункти Мінських угод.

Гройсман впевнений у підтримці

Керівник Конституційної комісії голова Верховної Ради Володимир Гройсман у свою чергу висловив упевненість, що зміни в Конституцію в частині децентралізації буду підтримані конституційною більшістю парламенту.

"Я переконаний, що ми знайдемо підтримку нашого рішення президентом країни, урядом, прем'єр-міністром і українським парламентом, якому вистачить політичної волі для прийняття рішень, які повністю відповідають Європейській хартії місцевого самоврядування, і в залі парламенту будуть прийняті в 300 голосів зміни до Конституції, які дозволять нам розвивати нашу країну", - сказав В. Гройсман на засіданні Конституційної комісії в п'ятницю в Києві.

Як раніше повідомляло ZN.UA, другий пакет Мінських угод було підписано в лютому 2015 року. У документі проведення виборів в окупованому Донбасі і Конституційна реформа в Україні є одними з останніх пунктів, у той час як припинення вогню і відведення важких озброєнь - першими.

З початку укладення перших Мінських угод у вересні 2014 року пройшов вже майже рік, проте перші пріоритетні пункти про припинення вогню так і не були виконані.